کد مطلب : 19979
با اشاره به باتلاق تروریسم در شرق فرات
اردوغان: با توافق درباره ادلب ترکیه و منطقه نفس راحتی کشیدند
يکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۷
اردوغان: با توافق درباره ادلب ترکیه و منطقه نفس راحتی کشیدند
رئیس‌جمهوری ترکیه با بیان اینکه اکنون بزرگترین مساله آینده سوریه است، گفت: در حال حاضر بزرگترین چالش در سوریه گسترش باتلاق تروریسم در شرق فرات است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه پیش از سفر به نیویورک برای حضور در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل با اعلام اینکه در این سفر مساله سوریه را در راس مذاکرات خود قرار داده است، گفت: اکنون بزرگترین مساله، آینده سوریه است. در حال حاضر با حمایت غرب بزرگترین مشکل شرق فرات است.
وی درباره احتمال دیدار با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در حاشیه سفرش به نیویورک گفت: در حال حاضر چنین مساله‌ای مطرح نیست ولی اگر آمریکا چنین درخواستی را مطرح کند این موضوع را مورد بررسی قرار می‌دهیم.
اردوغان در ادامه اظهاراتش درباره توافق با روسیه در مورد ادلب گفت: ما از این توافق خشنود هستیم زیرا یکی از دغدغه‌های ما این بود که سوری‌هایی که در ادلب زندگی می‌کنند در صورت وقوع جنگ و درگیری تنها می‌توانند به ترکیه پناه ببرند اما با توجه به اینکه ترکیه در حال حاضر میزبان سه میلیون پناهجو است، مواجهه با هرگونه موج جدید پناهجو برای این کشور بسیار سخت خواهد بود.
رئیس‌جمهوری ترکیه با بیان اینکه امیدوار است که این روند با موفقیت ادامه یابد، گفت: با انجام این توافق ترکیه و منطقه نفس راحتی کشید.
اردوغان در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به وقوع حادثه تروریستی در اهواز و ابراز همدردی با بازماندگان حادثه تروریستی گفت: حساسیت‌های منطقه‌ای بیش از پیش افزایش یافته است.
وی در بخش دیگری از اظهاراتش در پاسخ به سوالی درباره ساخت فرودگاه جدید در استانبول گفت: این فرودگاه بدون هیچ‌گونه تاخیری ۲۹ اکتبر افتتاح می‌شود.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵