کد مطلب : 22579
آغاز مذاکرات نظامی روسیه و ترکیه درباره ادلب
چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۴
آغاز مذاکرات نظامی روسیه و ترکیه درباره ادلب
وزارت دفاع ترکیه از آغاز مذاکرات هیئت‌های نظامی مسکو و آنکارا درباره اجرای توافق میان دو طرف درباره استان ادلب سوریه خبر داد.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، وزارت دفاع ترکیه در بیانیه‌ای کوتاه اعلام کرد که مذاکرات هیئت‌های نظامی این کشور و روسیه درباره اجرای توافق صورت گرفته میان رؤسای جمهوری دو کشور درباره استان ادلب سوریه آغاز شده است.
طبق بیانیه وزارت دفاع ترکیه، این مذاکرات در مقر این وزارتخانه در آنکارا و درچارچوب توافق صورت گرفته میان دو طرف در پنجم مارس در مسکو درحال پیگیری است.
این مذاکرات پس از آن آغاز شد که وزارت دفاع روسیه شامگاه سه‌شنبه اعلام کرد که سرگئی شویگو، وزیر دفاع این کشور در تماسی تلفنی با خلوصی آکار، همتای ترکیه‌ای خود با وی درباره  ثبات اوضاع در استان ادلب سوریه گفت‌وگو کرد.
منطقه کاهش تنش ادلب از فوریه گذشته پس از آنکه ارتش سوریه در پاسخ به حملات علیه پایگاه‌های خود عملیات نظامی گسترده‌ای را علیه شبه‌نظامیان آغاز کرد، شاهد تنش شدیدی است.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و رجب طیب اردوغان، همتای ترکیه‌ای او پنجم مارس درباره برخی تصمیمات برای کاهش تنش‌ها در ادلب شامل اعلام آتش‌بس در این منطقه از بامداد ششم مارس و نیز ایجاد یک گذرگاه امن در مساحت‌های مشخصی در بزرگراه ام ۴ توافق کرد.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵