کد مطلب : 18439
درخواست پنج سازمان روزنامه نگاری تاجیکستان از امامعلی رحمان
چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۶
پنج سازمان روزنامه نگاری تاجیکستان با انتشار بیانیه ای از «امامعلی رحمان» رییس جمهوری این کشور درخواست کرده اند، مانع از اقدامات خودسرانه بیک صبوری رییس خدمات ارتباطات و مخابرات این جمهوری در انحصاری کردن خدمات اینترنت شود.
 به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از اخبار، مسوولان سازمان های روزنامه نگاری "شورای وسایل اخبار جمعی"، "انجمن ملی رسانه های مستقل خبری"، "سازمان اجتماعی ژورنالیست"، "مرکز تحقیقات روزنامه نگاری" و "ائتلاف وسایل اخبار جمعی" تاجیکستان از دستور جدید بیک صبوری ابراز نگرانی کرده اند.
 این سازمان ها اقدام خدمات ارتباطات و مخابرات تاجیکستان برای انحصاری کردن ارایه خدمات اینترنت در این کشور را مغایر با قوانین این جمهوری و تعهدات تاجیکستان در قبال سازمان تجارت جهانی عنوان کرده اند.
 مدیریت خدمات ارتباطات و مخابرات تاجیکستان قبلا نیز با اقدامات نسنجیده در زمینه قطع کردن برخی کانال های ارتباطی بی کفایتی و ناکارآمدی خود را نشان داده بود.
 اکنون این نهاد قصد دارد با تحمیل خواسته خود به شرکت های ارایه دهنده خدمات مخابراتی مبنی بر خرید اجباری اینترنت تنها از شرکت وابسته به خدمات ارتباطات و مخابرات تاجیکستان، در فکرکسب درآمد مالی باشد.
 درحالی که در تاجیکستان براساس آمار رسمی تنها یک میلیون و 600 هزار نفر یا 19 درصد مردم به خدمات اینترنت دسترسی دارند، رییس خدمات ارتباطات و مخابرات این جمهوری می خواهد شهروندان را از اینترنت ارزان قیمت محروم سازد.       
حال آنکه بیک صبوری پس از قطع کانال NGN به تلاش برای تحقق اقدام مشابه علیه کانال های ارتباطی  VIBER ،WHATSAPP ، TELEGRAM و IMO ادامه می دهد که موجب کاهش اعتبار تاجیکستان در سطح بین المللی شده است.
 
 
 
Share/Save/Bookmark