کد مطلب : 23145
عراق، اقدام اروپا مقابل ترکیه را خواستار شد
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۲
عراق، اقدام اروپا مقابل ترکیه را خواستار شد
وزیر خارجه عراق در تماس هاس تلفنی از کشورهای فرانسه، آلمان و انگلیس خواست نقش کارآمدی را برای توقف حملات مکرر ترکیه و عقب‌نشینی نیروهای متجاوز این کشور از خاک عراق ایفا کنند.
به گزارش ایسنا، به نقل از شفق نیوز، وزارت خارجه عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، فؤاد حسین، وزیر خارجه این کشور با ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه، هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان و  جیمز کلورلی، عضو پارلمان و وزیر مشاور دولت انگلیس در امور خاورمیانه و شمال آفریقا به صورت جداگانه تماس تلفنی برقرار کرد. 
در این بیانیه همچنین آمده است، فؤاد حسین با این سه مسئول به بررسی آخرین تحولات سیاسی و امنیتی عراق از جمله حمله پهپادی اخیر ترکیه به منطقه «سیدکان» در استان اربیل که منجر به کشته شدن دو افسر و یک سرباز ارتش عراق شد، پرداخت.
طبق این بیانیه، وزیر خارجه عراق ضمن ابراز مخالفت خود با نقض حاکمیت کشورش از سوی ترکیه، حمله اخیر این کشور به منطقه سیدکان را محکوم کرد.
وی بر اهمیت ایفای نقش فعال دولت‌های فرانسه، آلمان و انگلیس برای توقف حملات مکرر ترکیه و خروج نیروهای متجاوز آن از خاک عراق تاکید کرد.
در این بیانیه همچنین آمده است که سه وزیر اروپایی، کشته شدن سه نیروی ارتش عراق در حمله پهپادی ترکیه را تسلیت گفتند و ضمن اعلام همبستگی و همدردی کشورهای خود با عراق، این حمله را محکوم و بر لزوم احترام به اصول حسن همجواری، قطعنامه‌های بین‌المللی که روابط میان کشورهای جهان را سازماندهی می‌کند و نیز احترام به حاکمیت عراق و تمامیت ارضی آن تاکید کردند.
 
 
Share/Save/Bookmark