کد مطلب : 21705
قلیچداراوغلو: مبارزه با تروریست‌ها حق سوریه است
شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۹
قلیچداراوغلو: مبارزه با تروریست‌ها حق سوریه است
رئیس حزب مخالف مردم جمهوری‌خواه ترکیه تاکید کرد که مبارزه با تروریست‌ها و از بین بردن آنها در اراضی‌ سوریه از جمله در استان ادلب حق این کشور است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه "سانا"، کمال قلیچداراوغلو، رئیس حزب مردم جمهوری‌خواه ترکیه خاطرنشان کرد: هزاران تروریست خارجی از طریق مرزهای ترکیه وارد سوریه شدند و همچنین تسلیحات و تجهیزات جنگی که عربستان و قطر با هماهنگی آمریکا ارسال کرده‌ بودند، از طریق این مرزها به دست گروه‌های تروریستی در سوریه رسید.
وی در ادامه افزود: نظام رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه اراضی این کشور را به گذرگاه و پایگاه گروه‌های تروریستی تبدیل کرد و از آنها حمایت مالی و تسلیحاتی به عمل آورد و حمایت لجستیکی و پناهگاه‌هایی در اختیار آنها گذاشت و نفت به سرقت برده شده سوریه را از گروه تروریستی داعش خریداری کرد.
این مقام ترک با اشاره به تناقض‌ها در مواضع اردوغان در خصوص سوریه گفت: اردوغان با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه نشستی برگزار می‌کند و سپس می‌آید و با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تلفنی گفت‌وگو می‌کند، همچنین دلایل مداخله‌ خود در خصوص سوریه و حمایش از گروه‌های تروریستی در این کشور به ویژه در ادلب را مشخص نمی‌کند.
 وی پیشتر نیز اردوغان را مسئول وضعیت کنونی سوریه و رنج آوارگان حاضر در ترکیه دانست.
رئیس حزب مخالف مردم جمهوری‌خواه ترکیه خواستار تغییر سیاست خارجه آنکارا به طور کامل و همزیستی با صلح و آرامش با همگان به ویژه با کشورهای همسایه و در رأس آنها سوریه، عراق و ایران شد و گفت: ما باید با این کشورها سازمانی برای صلح و همکاری خاورمیانه و بازگشت روابط با سوریه و حل مسئله آوارگان سوری در ترکیه تشکیل دهیم. آنکارا تروریسم را به سوریه صادر کرد و اکنون با آن مواجه شده است.
قلیچدار اوغلو همچنین عنوان داشت: اردوغان دائما به مردم ترکیه در خصوص همه چیز دروغ می‌گوید
 
 
Share/Save/Bookmark