کد مطلب : 18367
گفت‌وگوی نتانیاهو با پوتین در مسکو درباره ایران
جمعه ۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۹
ساعت 24 - نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی قرار است در سفر خود به مسکو درباره ایران و توافق هسته‌ای با مقامات روسیه گفت‌وگو کند.
به گزارش روزنامه تایمز آو اسرائیل، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی قرار است اواسط هفته آینده به مسکو سفر و با ولادیمیر پوتین رییس‌جمهور روسیه دیدار کند.
وی در این سفر قرار است درباره ادعای رژیم صهیونیستی مبنی بر تلاش ایران برای تقویت جایگاه خود در سوریه و همچنین توافق هسته‌ای که مسکو یکی از امضاکنندگان آن است، رایزنی کند.
نتانیاهو که هفته گذشته به هند و سوئیس سفر کرده بود، با تکرار ادعاهای خود درباره حضور ایران در سوریه به خبرنگاران، گفت: در دیدار با مقامات روس به آنها خواهم گفت که ما نیز منافعی در سوریه داریم که نمی‌خواهیم توسط ایران و یا نیروهای نیابتی‌اش در خاک سوریه به صورت مستقیم یا به وسیله تسلیحات تهاجمی مرگبار هدف حمله قرار گیرد که از طریق سوریه به لبنان منتقل می‌شود.
به نوشته این روزنامه صهیونیستی، نتانیاهو و پوتین پیش از این در اوت 2017 در شهر سوچی روسیه دیدار کردند که ایران یکی از موضوعات گفت‌وگوهای آنها بود.
به گزارش ایسنا، این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که مقامات کشورمان بارها گفته‌اند حضور ایران در سوریه تنها به صورت مستشاری و بنا به درخواست دولت مشروع این کشور بوده است.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵