کد مطلب : 20067
حزب دموکراتیک خلق: سخنان اردوغان نوعی اعتراف به شکست بود
دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۱
حزب دموکراتیک خلق: سخنان اردوغان نوعی اعتراف به شکست بود
در پی سخنان اردوغان علیه اعضای حزب دموکراتیک خلق، سخنگوی این حزب این اظهارات را نوعی اعتراف به شکست حزب عدالت و توسعه دانست.
به‌ گزارش ‌ایسنا، ‌به نقل از روزنامه‌ جمهوریت، رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه اخیرا با اشاره به انتخابات محلی در سال 2019، گفت‌: انتخابات در ماه مارس برگزار می‌شود. اگر نام کاندیداهایی که با گروه‌های تروریستی(پ.ک.ک) ارتباط داشته باشند، از صندوق‌های رای بیرون آید، بدون هیچ معطلی حذف شده و آنکارا به جای آنها جانشین انتخاب خواهد کرد.
رجب طیب اردوغان بارها حزب دموکراتیک خلق ترکیه را به ارتباط با پ‌ک‌ک متهم کرده است. تاکنون چندین نفر از اعضای این حزب از جمله صلاح الدین دمیرتاش، رهبر محبوس این حزب به اتهام "ارتباط با گروه‌های ترویستی و تبلیغات تروریستی" روانه زندان شده‌اند.
در پی اظهارات اردوغان سخنگوی حزب دموکراتیک خلق در پارلمان در پیامی در توییتر اعلام کرد: زمانی که دروغ‌هایی مانند این که مردم از حزب دموکراتیک خلق حمایت نمی‌کنند، مورد استقبال قرار نمی‌گیرد، این بار تهدید علیه حزب آغاز می‌شود. این اظهارات نوعی اعتراف به شکست حزب عدالت و توسعه است.
اردوغان همچنین گفت: طی عملیات نیروهای ترکیه در عفرین چهار هزار و 584 تروریست را خنثی کرده‌ایم.
 منظور از خنثی کردن تروریست‌ها  محاصره، بازداشت و یا کشته شدن آنها است.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فشار اقتصادی اخیر علیه ترکیه و کاهش شدید ارزش پول این کشور، گفت‌: هر چقدر کشورما قدرتمندتر شده و برای دفاع از منافع‌ ملی‌اش با عزم راسخ وارد عمل شود، شدت این حملات افزایش می‌یابد. زمانی که بدهی‌های صندوق بین‌المللی پول را به صفر رساندیم، اعتراضات پارک گزی آغاز شد. هم چنین پس از انتخابات 24 ژوئن نیز حملات اقتصادی علیه کشورمان آغاز شد.
اردوغان همچنین خاطر نشان کرد: بار دیگر تاکید می‌کنم که ترکیه اجازه نخواهد داد که در مرزهای جنوبی کشور یک کریدور تروریستی ایجاد شود.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵