کد مطلب : 21174
هشدار اردوغان درباره توطئه‌ها در آستانه انتخابات مجدد در استانبول
شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۰
هشدار اردوغان درباره توطئه‌ها در آستانه انتخابات مجدد در استانبول
رئیس جمهوری ترکیه در آستانه برگزاری انتخابات مجدد محلی در استانبول نسبت به هر گونه توطئه در جریان انتخابات هشدار داد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه از مردم استانبول خواست که در انتخابات محلی که قرار است در ۲۳ ماه ژوئن برگزار شود شرکت کنند.
وی در مراسم افطار در منطقه‌ای در استانبول بر اهمیت حضور مردم در انتخابات مجدد محلی برای انتخاب شهردار استانبول تأکید کرد.
او گفت: آیا شما دیدید که چگونه غربی‌ها و کشورهای اروپایی درباره انتخاب فردی که در ۳۱ ماه مارس به پیروزی رسید به وجد آمدند. اگر کسی خارج از ترکیه به نتایج انتخابات بیشتر از مردم استانبول خوشحال شود، شادی کند و یا ناراحتی نشان دهد این مساله نشان می‌دهد که بازی دیگری در جریان است.
اردوغان با رد انتقادها درباره برگزاری مجدد انتخابات محلی در این کشور گفت: تنها هدف ما در روند انتخابات تضمین اراده ملی است که این مساله درست‌ترین و سالم‌ترین راه برای ماست.
در انتخابات محلی ۳۱ ماه مارس کاندیدای مهمترین حزب اپوزیسیون ترکیه به پیروزی رسید و سپس حکم خود را برای شهرداری استانبول دریافت کرد اما حزب عدالت و توسعه با اعتراض نسبت به نتایج انتخابات از شورای عالی خواستار برگزاری مجدد انتخابات شد در نهایت شورای عالی انتخابات نتایج را لغو کرده و تاریخ جدیدی را برای برگزاری انتخابات مجدد اعلام کرد. این اقدام از سوی بسیاری در داخل و خارج از کشور ترکیه مورد انتقاد قرار گرفت.
اردوغان تصریح کرد: هیچ کس حق انتقاد از ترکیه را ندارد در حالی که این کشور در جهت حمایت از اراده مردم کار می‌کند.
 
 
Share/Save/Bookmark