کد مطلب : 18844
ایران در نمایشگاه گردشگری تاجیکستان شرکت کرد
شنبه ۴ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۸
سفارت جمهوری اسلامی در تاجیکستان، با برپایی غرفه گردشگری در نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی نوروز در شهر دوشنبه مشارکت کرد.
به گزارش روز شنبه ایرنا، در این نمایشگاه هر کدام از استان های تاجیکستان ،سفارت خانه ها و موسسه های خارجی مقیم دوشنبه در محل پارک ارم (بوتانیکی) با برپایی غرفه های جداگانه ، حضوری فعال داشتد.
نمایشگاه یک روزه شهر دوشنبه که مورد بازدید مقامات کشور میزبان، سفیران کشورهای شرکت کننده و مردم تاجیکستان قرار گرفت.
غرفه نمایشگاهی جمهوری اسلامی ایران با ارائه مجموعه متنوعی از صنایع دستی و فرش، آثار فرهنگی، غذاهای ملی، اجرای موسیقی زنده سنتی و معرفی جاذبه های گردشگری مورد استقبال چشمگیر بازدیدکنندگان بویژه جوانان قرار گرفت.
سفره هفت سین و بخش غذاهای ایرانی این غرفه با عنوان 'سفره نوروز' با جلوه ای دلپذیر پذیرای بازدیدکنندگان نمایشگاه بود و توانست توجه آنان را به خود جلب کند.
همچنین مراسم بزرگداشت عید باستانی نوروز و آغاز سال نو شمسی، در محل سالن سعدی سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان برگزار شد.
در این مراسم که کارکنان سفارت و خانواده های آنها، ایرانیان مقیم و شماری از هم زبانان تاجیک حضور داشتند،
حجت الله فغانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در سخنانی ضمن تبریک نوروز، به نام گذاری این سال از سوی مقام معظم رهبری به نام سال 'حمایت از کالای ایرانی' اشاره کردو اهمیت این امر را در رشد و توسعه اقتصادی کشورمان یادآور شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت نوروز در فرهنگ ایرانیان، پیام محوری آن را اعتدال، همبستگی ‌و پرورش خواند.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵