کد مطلب : 21624
دختر نظربایف در سوئیس کاخ ۶۳میلیون دلاری خرید
شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۳
دختر نظربایف در سوئیس کاخ ۶۳میلیون دلاری خرید
دختر کوچک نورسلطان نظربایف، کاخ ۶۳میلیون دلاری صدرالدین آقاخان، عموی رهبر شیعیان اسماعیلیه را خرید.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از قفقازتایمز، مجله سوئیسی «بیلان» در گزارشی که روز 21 آگوست منتشر کرد ادعا کرده دیناره نظربایوا، کوچکترین دختر رئیس‌جمهور سابق قزاقستان، نورسلطان نظربایف، کاخ معروف «چاتیائو دی بلرایو» در سوئیس را خریده است.
این مجله سوئیسی همچنین مالک پیشین این کاخ را شاهزاده صدرالدین آقاخان، عموی رهبر فعلی شیعیان اسماعیلیه جهان، شاه کریم حسینی، آقاخان چهارم اعلام کرده است.
این کاخ که در حومه شهر ژنو واقع شده، در لیست میراث ملی سوئیس قرار گرفته است. بر اساس گفته منابع آگاه، دیناره کولیبایوا، این کاخ را به قیمت حدوداً 62میلیون فرانک سوئیس(معادل 63میلیون دلار) تصاحب کرده است.
یکی از اعضای تحریریه مجله بیلان نیز به رادیو آزادی گفته بود که خبرنگاران آن‌ها در حقیقت این خبر را منتشر کرده‌اند. این مقاله که در صفحه دهم مجله مذکور تحت عنوان «فوق سری» منتشر شده است، می‌گوید که این کاخ توسط دیناره تصاحب شده است.
علاوه بر این، مجله بیلان ادعا می‌کند که این نخستین خرید بزرگ دختر نظربایف در سوئیس نیست. به گزارش این مجله، در سال 2009 وی یک ملک دیگر به ارزش 75میلیون دلار را نیز در ژنو خریداری کرده بود.
دیناره کولیبایوا تاکنون واکنشی به انتشار این گزارش در مجله سوئیسی نشان نداده است.
انتشار این خبر در حالی است که طی ماه‌های پس از استعفای نورسلطان نظربایف و پیروزی قاسم ژومارت توکایف، اعتراضات بسیاری در خصوص فساد و نابرابری‌های ساختاری در قزاقستان صورت گرفته است
 
Share/Save/Bookmark