کد مطلب : 22614
گسترش کرونا تحرکات ارتش ترکیه در سوریه را به حداقل می‌رساند
دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۳
گسترش کرونا تحرکات ارتش ترکیه در سوریه را به حداقل می‌رساند
همزمان با افزایش شمار قربانیان و مبتلایان به کروناویروس در ترکیه، این کشور اعلام کرده است که به دلیل گسترش این ویروس، تحرکات نیروهای خود را در مناطق عملیاتی سوریه به حداقل خواهد رساند.
به گزارش ایسنا، وزارت دفاع ترکیه در تازه‌ترین اقدام این کشور در مقابله با کروناویروس اظهار کرده است که یگان تازه‌ای را برای مقابله با گسترش این بیماری تعیین کرده است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، این وزارتخانه همچنین افزود، نیروهایی که به سوریه اعزام شده‌اند اکنون تنها با مجوز رییس ارتش به مناطق عملیاتی وارد و از آنها خارج خواهند شد و "تحرکات نیروها و کارکنان نظامی، مگر در موارد الزامی به حداقل رسیده است".
بنا بر اعلام وزارت دفاع ترکیه، پزشکانی برای ارائه آموزش‌های مرتبط با کووید ۱۹ و انجام اقدامات پزشکی دیگر در همین زمینه به مناطق عملیاتی اعزام شده‌اند.
شمار مبتلایان به کروناویروس جدید طی چند هفته گذشته در ترکیه افزایش یافته و هر روز به تعداد این افراد اضافه می شود. این کشور روز جمعه دستور ماندن اکثر افراد زیر ۲۰ سال در خانه را صادر کرد. استفاده از ماسک در اماکن عمومی شلوغ، فروشگاه ها و محل کار نیز در ترکیه اجباری شده است
 
 
Share/Save/Bookmark