کد مطلب : 21110
آغاز به کار ساخت کلیسای ارتدوکس جدید در نورسلطان
دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۹
آغاز به کار ساخت کلیسای ارتدوکس جدید در نورسلطان
مراسم کلنگ‌زنی ساخت یک کلیسای جدید ارتدوکس در نورسلطان، پایتخت قزاقستان با حضور وزیر اطلاعات و توسعه اجتماعی این کشور و مهمانانی از کشورهای روسیه، اوکراین، استونی و مولداوی برگزار شد.
 

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از کازاینفورم، مراسم کلنگ‌زنی و آغاز به کار ساخت یک کلیسای جدید ارتدوکس در نورسلطان (آستانه سابق) پایتخت قزاقستان با حضور وزیر اطلاعات و توسعه اجتماعی این کشور و نیز میهمانانی از کشورهای روسیه، استونی، مولداوی، اوکراین و دیگر کشورهای اروپایی برگزار شد.
در این مراسم، دائوران آبایف، وزیر اطلاعات و توسعه اجتماعی قزاقستان در زمینه مذهب مسیحیت ارتدوکس اظهار داشت: در طول تاریخ کلیسای ارتدوکس مشارکت قدرتمندی در رضایت‌های میان مذهبی در کشور داشته است و یک شریک قابل اعتماد برای ارتقاء گفت‌و‌گوهای بین مذهبی در قزاقستان است.
فرایند ساخت و ساز این کلیسا قرار است طی مدت سه سال تکمیل شود. این پروژه که در حال توسعه است در منطقه مسکونی ژاگالاو مستقر است.
مسیحیت پس از اسلام دومین دین پر رهرو در قزاقستان به شمار می‌رود. بر اساس آمار سال 2009، بیش از 4 میلیون مسیحی در قزاقستان زندگی می‌کنند. عمده مسیحیان ساکن این جمهوری از شاخه ارتدوکس و از روس‌تبارها و یا شهروندان اوکراینی و بلاروسی هستند. کلیساهای ارتدوکس قزاقستان زیر نظر اسقف‌های کلیسای مسکو فعالیت می‌کنند.
 
 
Share/Save/Bookmark