کد مطلب : 23190
واکنش ترکیه به برگزاری رزمایش یونان در مدیترانه شرقی
سه شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۵
واکنش ترکیه به برگزاری رزمایش یونان در مدیترانه شرقی
وزیر دفاع ترکیه در واکنش به اقدام یونان مبنی بر تصمیم برگزاری رزمایش در مدیترانه شرقی گفت که این اقدام با حسن همجواری و حقوق دریاها ناسازگار است و تنش‌ها را افزایش می‌دهد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آناتولی، خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در واکنش به اقدام یونان مبنی بر اعلام بخشی از منطقه فعالیت کشتی اکتشافی «اوروچ رئیس» برای برگزاری رزمایش در مدیترانه شرقی اظهار داشت: این اقدام با حسن همجواری و حقوق دریاها ناسازگار است و امنیت ناوبری را به خطر می‌اندازد و همچنین تنش‌ها را افزایش می‌دهد.
وی در یک کنفرانس ویدئویی که با مشارکت یاشار گولر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح٬ امید دوندار فرمانده نیروی زمینی٬ عدنان اوزبال فرمانده نیروی دریایی و حسن کوچک‌ یوز فرمانده نیروی هوایی ترکیه برگزار شد در خصوص مسائلی همچون تحولات دریای مدیترانه شرقی٬ عملیات ضد تروریستی٬ همکاری و کمک‌های مستشاری ترکیه در لیبی، فرمانده نیروی آموزشی ترکیه در افغانستان، هیئت نمایندگی ارتش ترکیه در مقر ناتو و تحولات قبرس اطلاع کسب کرد.
آکار با بیان اینکه عملیات ضد تروریستی با قاطعیت ادامه خواهد یافت گفت: نیروهای دریایی‌مان فعالیت‌های خود را در اژه، مدیترانه و دریای سیاه ادامه می‌دهند تا از حقوق و منافع کشور و ملتمان حمایت کنند.
 
 
Share/Save/Bookmark