کد مطلب : 17250
نخست وزیر قرقیزستان استعفا داد
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۴
«سورانبای جن بیک‌اف» نخست وزیر قرقیزستان طی اظهاراتی در کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست کابینه هیئت دولت از استعفای خودش خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، «سورانبای جن بیک‌اف» نخست وزیر قرقیزستان طی اظهاراتی در کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست کابینه هیئت دولت، اعلام کرد: در راستای قوانین شرکت در انتخابات ریاست جمهوری از سمت خود کنار رفته و نامه استعفای خود را را جهت تأیید به رئیس جمهوری ارائه کرده ام.

جن بیک‌اف با بیان این که نامزدی وی از سوی کمیسیون مرکز انتخابات به تأیید رسیده است، اظهار داشت: از نظر شفافیت و عدالت در روند انتخابات بسیار مهم است. من به این دلیل از سمت خود کنار رفتم تا سیاستمداران دیگر گلایه نکنند که من از منابع دولتی استفاده می کنم.

در این راستا، بنا به اعلام دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری قرقیزستان، آلمازبک آتامبایف، رئیس جمهور این کشور درخواست استعفای نخست وزیر را تأیید کرده است.

گفتنی است تاکنون 59 نفر برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور که قرار است 15 اکتبر برگزار شود، ثبت نام کرده اند که نامزدی تمیر ساری اف، نخست وزیر اسبق و رئیس حزب «آک شومکار»، عموربک بابانوف، نخست پیشین و مؤسس حزب جمهوری وزجئین بکوف نخست وزیر کنونی این کشور برای شرکت در انتخابات مذکور توسط کمیسیون انتخابات تأیید شده است.
 
 
Share/Save/Bookmark