کد مطلب : 18880
6 عضو گروه گولن در اروپا دستگیر و به ترکیه مسترد شدند
خبرگزاری آناتولی ترکیه اعلام کرد که 6 عضو گروه گولن در کشورهای اروپایی دستگیر و به ترکیه مسترد شدند.
جمعه ۱۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۹
6 عضو گروه گولن در اروپا دستگیر و به ترکیه مسترد شدند
به گزارش روز جمعه ایرنا و به نقل از این رسانه، این افراد توسط سازمان اطلاعات ملی ترکیه(میت) شناسایی و طی عملیاتی دستگیر و به ترکیه منتقل شدند.
این رسانه همچنین اعلام کرد: این افراد که در لیست افراد تحت تعقیب قرار داشتند، با همکاری سرویس اطلاعات کوزوو و سرویس اطلاعاتی ترکیه دستگیر و به ترکیه منتقل شده اند.
به نوشته این رسانه، افراد دستگیر شده علاوه بر فعالیت در کشورهای بالکان، مسئول سازماندهی فرار اعضای دیگر گروه گولن از ترکیه به ایالات متحده آمریکا و کشورهای اروپایی بوده اند.
به گزارش ایرنا، ترکیه مدعی است که فتح الله گولن با تشکیل گروهی موسوم به گولن(فتو) و با رخنه در تشکیلات قضایی، نظامی، آموزشی و ارکان دولتی، کودتای 15 جولای 2016(25 تیرماه سال 1395) را سازماندهی کرده است.
مقامات دولت ترکیه، تعداد افراد مرتبط با گروه فتح الله گولن نزدیک 170 هزار نفر اعلام و بیان کرده اند که این افراد به صورت مستقیم و غیرمستقیم در کودتای 15 جولای سال گذشته ترکیه نقش داشتند.
در کودتای 15 جولای سال 2016 (25 تیرماه 1395) ترکیه 249 نفر کشته و 2 هزار و 193 نفر نیز زخمی شدند.
محاکمه عوامل کودتای نافرجام 15 جولای ترکیه در مراجع قضایی ترکیه جریان دارد و در آن فتح الله گولن به عنوان متهم ردیف اول معرفی شده است.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵