کد مطلب : 4144
روسیه از موافقت سوریه با طرح عنان استقبال كرد
چهارشنبه ۹ فروردين ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۲۹

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه ای از موافقت دولت سوریه با طرح شش ماده ای 'كوفی عنان' نماینده دبیر كل سازمان ملل و اتحادیه عرب در مساله سوریه استقبال كرد.
به گزارش ایرنا، 'آلكساندر لوكاشویچ' روز چهارشنبه در بیانیه خود با ابراز خرسندی از موافقت دولت سوریه با طرح عنان برای حل مساله این كشور خاطرنشان كرد: این طرح مورد حمایت رییس شورای امنیت سازمان ملل قرار گرفته است.
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه خود یاداوری كرد: در طرح 'كوفی عنان' توقف خشونت ها از همه طرف های درگیر در سوریه تحت نظارت ساز و كار موثر سازمان ملل ، ارائه كمك های انساندوستانه به آسیب دیدگان و آغاز گفت و گوهای ملی در سوریه پیش بینی شده است.

لوكاشنكو گفت: با این طرح امكان تحقق آرمانهای ملت سوریه با احترام به حق حاكمیت و استقلال این كشور فراهم می شود و چنین فرصتی نباید از دست داده شود.

وی در بیانیه خود خاطرنشان كرد: در این شرایط پیروی گروه های مخالف دولت سوریه از اقدام این دولت در حمایت از طرح عنان اهمیت فراوان دارد.

لوكاشویچ در بیانیه خود از قدرت های بین المللی و منطقه ای دعوت كرد در این شرایط حساس برای سوریه به منظور نیل به نتایج مثبت، مخالفان دولت این كشور را تحت فشار قرار دهند.

روسیه بر خلاف كشورهای غربی به سركردگی آمریكا كه برای سوء استفاده از فرصت موجود به منظور مداخله در امور داخلی سوریه سعی و برنامه ریزی می كنند، برای برقراری سازش و توقف خشونت ها در این كشور تلاش می كند.

Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵