کد مطلب : 23900
رایزنی تلفنی پوتین-نتانیاهو و لاوروف با همتای اسرائیلی
سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۳
رایزنی تلفنی پوتین-نتانیاهو و لاوروف با همتای اسرائیلی
پوتین رئیس جمهوری روسیه و نخست وزیر اسرائیل و همچنین لاوروف و همتای اسرائیلی خود روز دوشنبه، طی رایزنی‌های تلفنی درباره برخی مسائل مهم بین‌المللی و روند اوضاع کنونی در خاورمیانه گفت‌وگو کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین شب گذشته اعلام کرد که "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه روز دوشنبه مذاکراتی تلفنی با "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر اسرائیل داشته و در جریان آن روند اوضاع در منطقه خاومیانه را مورد بحث و بررسی قرار داد.
طبق اطلاعات کرملین، در این گفت‌وگوی تلفنی که به ابتکارعمل طرف اسرائیلی انجام شد، مسائل مهم بین‌المللی و دستورکار منطقه‌ای، و قبل از هر چیز اوضاع کنونی در خاورمیانه مورد تبادل نظر طرفین قرار گرفت.
پوتین و نتانیاهو درباره ادامه تماس‌های دوجانبه در سطوح مختلف توافق کردند. آخرین رایزنی تلفنی دو طرف در اواخر ماه دسامبر سال 2020 و در آستانه سال نو میلادی انجام شده بود.
در خبر دیگری گزارش شده که "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه و "گابی آشکنازی" وزیر خارجه اسرائیل نیز روز دوشنبه در مکالمه‌ای تلفنی، مسائل مهم در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا، به‌خصوص حل و فصل مناقشه اعراب و اسرائیل را مورد بررسی قرار دادند.
طبق اطلاعات وزارت خارجه روسیه، در این رابطه، سرگئی لاوروف بر آمادگی همه طرف‌های شرکت کننده در گروه چهارجانبه میانجی‌گران بین‌المللی برای ادامه تلاش‌ها در جهت از سر گیری روند صلح خاورمیانه، از طریق گفتگوهای مستقیم بین دو طرف فلسطینی و اسرائیلی بر اساس اصول حقوقی و بین‌المللی شناخته شده، تأکید کرد.
وزارت امور خارجه روسیه یادآور شد که طرفین در جریان این مذاکرات، به بررسی روند اوضاع در سوریه نیز پرداخته و بر ضرورت احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور عربی و همچنین لزوم از بین بردن تهدیدات تروریستی در سوریه تأکید کردند.
وزرای خارجه روسیه و اسرائیل برخی مسائل مربوط به دستورکار روابط دوجانبه را بررسی کرده و تمایل دو طرف برای ادامه توسعه روابط دوجانبه را مورد تأیید قرار دادند
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵