کد مطلب : 19590
ترکیه وضعیت فوق‌العاده را به قانون مقابله با تروریسم تبدیل می‌کند
سه شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۱
ترکیه وضعیت فوق‌العاده را به قانون مقابله با تروریسم تبدیل می‌کند
حزب حاکم ترکیه لایحه جدید مقابله با تروریسم را که به مقام‌های این کشور اختیار بیشتری در بازداشت مظنونان را می‌دهد، به پارلمان تسلیم کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این لایحه پس از وضعیت فوق‌العاده‌ای که دو سال در ترکیه اجرا شده، به پارلمان ارائه شده است.
وضعیت فوق‌العاده که در پی کودتای ناکام ۱۵ ژوئیه سال ۲۰۱۶ در ترکیه اعمال شده بود، هفت بار تمدید شد و در جریان آن ده‌ها هزار تن دستگیر شده‌اند.
با توجه به اینکه دولت ترکیه اعلام کرده که پس از پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ۲۴ ژوئن دیگر این وضعیت را تمدید نمی‌کند، حالا انتظار می‌رود که این وضعیت تمام می‌شود.
خبرگزاری آناتولی گزارش داد که حزب حاکم عدالت و توسعه متمم‌هایی را برای مقابله با تروریسم پس از پایان وضعیت فوق‌العاده به پارلمان ارائه کرده است.
براساس این لایحه پیشنهادی، مقام‌های دولت ترکیه قادرند تا اشخاص را براساس مسائل امنیتی برای ۱۵ روز از ورود و حضور در مناطقی مشخص بازدارند.
همچنین مظنون را می‌توان برای ۴۸ ساعت یا برای چهار روز بدون هیچ اتهامی در بازداشت نگه دارند. البته این مدت می‌تواند در صورت تکمیل اسناد و مدارک دو بار تمدید شود.
رئیس گروه پارلمانی حزب حاکم ترکیه گفته است که این لایحه ۲۸ بندی به احزاب اپوزیسیون نیز ارائه شده و ابراز امیدواری کرد که در روزهای آتی به رای گذاشته می‌شود
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵