کد مطلب : 22352
اردوغان: نباید اجازه دهیم عراق ناامن شود
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۲
اردوغان: نباید اجازه دهیم عراق ناامن شود
رئیس‌جمهور ترکیه در نشست خبری مشترک با صدر اعظم آلمان گفت: نباید اجازه دهیم که عراق ناامن شود.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روسیاالیوم، رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه در نشست خبری مشترک با آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان گفت: با مرکل درباره تحولات منطقه به ویژه اوضاع لیبی گفت‌وگو کردم.
وی افزود: ما و آلمان از راه حل سیاسی در لیبی و قطعنامه شورای امنیت که مشروعیت در لیبی را به رسمیت می شناسد حمایت می کنیم.
اردوغان گفت: ما نباید اجازه دهیم که اوضاع امنیتی در عراق خراب شود و از همه طرف ها می خواهیم که برای آتش بس و صلح تلاش کنند.
رئیس‌جمهور ترکیه افزود: ما با توجه به روابط تاریخیمان با لیبی از دولت الوفاق حمایت می‌کنیم. ما اجازه نمی دهیم که دولت الوفاق در جبهه ها تنها باقی بماند.
وی اظهار داشت: خلیفه حفتر از میز مذاکرات در مسکو فرار کرد و در برلین نیز توافق آتش بس را امضاء نکرد.
رئیس‌جمهور ترکیه گفت: مصر و امارات از حفتر حمایت می کنند و به او سلاح می دهند.
آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان نیز در این نشست خبری گفت: ما درباره موضوع ادلب و امکان حمایت از آوارگان این شهر گفت‌وگو کردیم.
وی افزود: درباره تحولات سیاسی در سوریه به ویژه کمیته تدوین قانون اساسی این کشور بحث و تبادل نظر کردیم.
مرکل گفت:ما درباره مسائل منطقه ای که مورد توجه آلمان و ترکیه است بحث و تبادل نظر کردیم و از نقش ترکیه در مسئله آوارگان سوری قدردانی می کنیم.
صدر اعظم آلمان اظهار داشت: ما در مسئله آوارگان با مشکلات زیادی مواجه هستیم و اتحادیه اروپا کمک‌های مالی بیشتری برای حل این مسئله اختصاص خواهد داد.
 
Share/Save/Bookmark