کد مطلب : 21182
آنکارا: روند خرید اس- ۴۰۰ توسط ترکیه طبق برنامه پیش می‌رود
يکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۶
آنکارا: روند خرید اس- ۴۰۰ توسط ترکیه طبق برنامه پیش می‌رود
سخنگوی وزارت خارجه ترکیه تاکید کرد: هیچ تاخیری در روند خرید سامانه اس- ۴۰۰ از سوی ترکیه وجود ندارد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، حامی آکسوی سخنگوی وزارت خارجه ترکیه با انتشار بیانیه‌ای در پاسخ به اخباری مبنی بر تعویق خرید اس- ۴۰۰ توسط آنکارا تاکید کرد: روند خرید سامانه پدافند هوایی اس- ۴۰۰ از سوی ترکیه طبق برنامه پیش می‌رود و هیچ تاخیری در این فرایند مطرح نیست.
سخنگوی وزارت خارجه ترکیه در این خصوص افزود: این اخبار که ترکیه بنابر درخواست آمریکا خرید سامانه مذکور را به تعویق انداخته، پایه و اساس نداشته و کذب است.
حامی آکسوی همچنین تأکید کرد: پیشنهاد ترکیه برای تشکیل گروه کاری با مقامات آمریکایی درباره سامانه اس- ۴۰۰ نیز همچنان معتبر است.
گفتنی است، دیمیتری پسکوف سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه روسیه پیشتر اعلام کرده بود: تحویل سامانه پدافند هوایی اس- ۴۰۰ به ترکیه طبق برنامه پیش می‌رود و هیچ گونه تأخیری در آن مطرح نیست. همه چیز طبق برنامه پیش می‌رود. هیچ گونه تأخیری در تاریخ تحویل آنها مطرح نیست.
این درحالیست که خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه هفته گذشته در سخنانی اعلام کرده بود: این سامانه دفاع موشکی ممکن است در ماه ژوئن (تیر) به دست ما نرسد، اما در ماه‌های آینده این اتفاق روی خواهد داد
 
 
Share/Save/Bookmark