کد مطلب : 18672
وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان: باکو و ایروان پس از پایان انتخابات ریاست جمهوری به مذاکرات ادامه می دهند
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۵
وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان: باکو و ایروان پس از پایان انتخابات ریاست جمهوری به مذاکرات ادامه می دهند
المار محمدیاراف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان گفت : کشورش و ارمنستان پس از پایان انتخابات ریاست جمهوری در هر دو کشور ، به پای میز مذاکره برای حل مناقشه قره باغ بر می گردند.
 
به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری ' آپا ' ، محمدیاراف در حاشیه اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو در گفت و گو با خبرگزاری 'ریا نوستی ' روسیه افزود: دولت باکو در حال حاضر راهی جایگزین حل مسالمت آمیز مناقشه قره باغ نمی بیند .
وی تاکید کرد: دیدار روسای جمهوری آذربایجان و ارمنستان پس از انتخابات ریاست جمهوری در هر دو کشور را امکان پذیر می دانیم .
وی گفت : در سفر اخیر روسای گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا ویژه حل مناقشه قره باغ به منطقه، شرایط قبل از انتخابات ریاست جمهوری در ارمنستان و جمهوری آذربایجان در نظر گرفته شده است و ما تصمیم گرفتیم پس از پایان شرایط حساس هر دو کشور ناشی از انتخابات ریاست جمهوری، پشت میز مذاکرات حاضر شویم .
وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان با اشاره به این که ایده های جالب مربوط به حل مناقشه قره باغ وجود دارد ، گفت : این ایده ها در مذاکرات اخیر برگزار شده در کراکوف و وین مورد بررسی قرار گرفته است و ما همان طوری که میانجیگران بین المللی تاکید دارند مصمم به ادامه مذاکرات هستیم .
محمدیاراف بر ضرورت سرعت بخشیدن به روند مذاکرات تاکید کرد و گقت : ما خواهان حل همه مسایل از طریق همکاری هستیم .
انتخابات ریاست جمهوری در ارمنستان دو مارس سال 2018 ( برابر 11 اسفند ماه ) و انتخابات ریاست جمهوری آذربایجان 11 آوریل سال جاری میلادی ( برابر 22 فروردین ماه ) برگزار خواهد شد .
روسیه ، آمریکا و فرانسه از سال 1997 میلادی ریاست مشترک در گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا ویژه حل مناقشه قره باغ را بر عهده دارند .
تلاش های میانجیگری این گروه برای حل مسالمت آمیز مناقشه قره باغ میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان تا به حال نتیجه ای نداشته است .
 
 
Share/Save/Bookmark