کد مطلب : 22983
اردوغان: توطئه‌ها علیه ترکیه در مدیترانه شرقی را از بین بردیم
دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۸
اردوغان: توطئه‌ها علیه ترکیه در مدیترانه شرقی را از بین بردیم
رئیس جمهور ترکیه تأکید کرد: تمامی بازی‌های سیاسی و توطئه هایی که علیه کشورمان در مدیترانه شرقی صورت گرفته بود، نابود شده‌اند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در مراسم افتتاحیه 52 نیروگاه برق آبی در سراسر کشور که از طریق ویدئو کنفرانس در آن شرکت کرد، اظهار داشت: تمامی بازی‌های سیاسی و توطئه‌ها علیه کشورمان را که در مدیترانه شرقی صورت گرفته بود، نابود کردیم.
وی همچنین درباره موضع اتحادیه اروپا در قبال ترکیه گفت: هدف اتحادیه اروپا با اعمال استاندارد دوگانه بین ترکیه و کشورهایی که دارای مشکلات شفافیت دارند، آشکار است.
اردوغان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه ترکیه سال گذشته در تولید برق بر اساس منابع انرژی تجدید پذیر رتبه دوم در اروپا را کسب کرد، گفت: در 5 ماه اول سال 2020 میزان تولید برق از منابع داخلی و تجدید پذیر را به 66 درصد افزایش دادیم.
رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه این کشور علاوه بر ارائه خدمات پزشکی و بهداشتی در دوران پاندمی کرونا، با سرمایه‌گذاری در تمامی زمینه‌ها عزم خود برای دستیابی به اهداف 2023 را نشان داده است، تصریح کرد: اولین کارخانه تولید پنل خورشیدی یکپارچه ترکیه را در ماه آگوست سال ‌جاری افتتاح می‌کنیم.
او در ادامه گفت: کشور فاقد انرژی امکان ندارد از تمدن صحبت کند. در همه زمینه‌ها از جمله اقتصاد٬ سلامت٬ امنیت و دیپلماسی به پتانسیل های کشورمان اعتماد داریم.
 
 
Share/Save/Bookmark