کد مطلب : 23603
روسیه: رژیم آتش‌بس در منطقه قره باغ به‌طور کامل رعایت می‌شود
يکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۳
روسیه: رژیم آتش‌بس در منطقه قره باغ به‌طور کامل رعایت می‌شود
سخنگوی وزارت دفاع روسیه با اعلام اینکه آتش‌بس در کل خطوط تماس در قره باغ رعایت می‌شود، از آغاز گشت‌زنی واحدهای پلیس نظامی در منطقه و ادامه اعزام نیروها و تجهیزات سنگین برای شرکت در عملیات حفاظت از صلح خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ایگور کوناشینکوف" سخنگوی رسمی وزارت دفاع روسیه، روز (شنبه) اعلام کرد که رژیم آتش‌بس در کل خطوط تماس درگیری‌ها در جمهوری خودخوانده قره باغ کوهستانی، رعایت می‌شود.
ژنرال کوناشینکوف یادآور شد: «تا تاریخ 14 نوامبر (24 آبان)، 12 پست نظارتی نیروهای حفاظ صلح روسی در منطقه عملیاتی در امتداد خط تماس طرفین درگیری مستقر شده است که به صورت شبانه روزی وضعیت را کنترل می کنند. علاوه بر این، واحدهای پلیس نظامی روسیه نیز از روز (شنبه)، گشت زنی‌های مرتب خود را در مناطق مسئولیت "شمال" و "جنوب" آغاز می‌کنند.
سخنگوی وزارت دفاع روسیه با اشاره به اینکه  با کمک صلح‌بانان روسی روند تبادل اجساد کشته شدگان در منطقه شهر شوشی آغاز شده است، افزود: «واحدهای اصلی نیروهای حافظ صلح همچنان در حال وارد شدن و استقرار در منطقه قره باغ کوهستانی هستند و در مناطقی که پست‌های نظارتی مستقر شده، نیروهای پیشرو در حال کار و آماده سازی مواضع هستند.»   
در اوایل صبح امروز نیز گزارش شد که ستون دیگری از نیروهای حافظ صلح روسی به شهر استپاناکرت (مرکز جمهوری خودخوانده قره باغ کوهستانی) رسیده‌اند.
ضمن اینکه، طی یک روز گذشته واحدهای حمل و نقل هوایی-نظامی روسیه، 20 فروند هواپیمای ایل-76 را به همراه نیروهای حافظ صلح و تجهیزات مورد نیاز آنها  روسیه از منطقه اولیانوفسک روسیه به جمهوری ارمنستان فرستاده تا در عملیات حفاظت از صلح در منطقه درگیری‌های قره باغ مشارکت کنند.
این هواپیماها، بیش از 20 وسیله نقلیه سنگین و ویژه کوهستانی و تجهیزات تدارکاتی و همچنین بیش از 170 نفر از پرسنل نظامی واحد حفاظت از صلح را به یک فرودگاه هوایی در خاک ارمنستان منتقل کردند، تا از آنجا از طریق زمینی، به منطقه عملیاتی اعزام شوند
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵