کد مطلب : 22604
روسیه ادعای ترامپ درباره گفتگوی پوتین و بن سلمان را تکذیب کرد
شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۵
روسیه ادعای ترامپ درباره گفتگوی پوتین و بن سلمان را تکذیب کرد
سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه ادعای «دونالد ترامپ» گفتگوی تلفنی پوتین با ولیعهد عربستان سعودی را تکذیب کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المانیتور، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین، گفت: ولادیمیر پوتین اخیراً هیچ گفتگوی تلفنی با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، نداشته است.
سخنگوی رئیس جمهوری روسیه از اظهار نظر بیشتر مبنی بر اینکه آیا ترامپ عمداً چنین ادعایی کرده است، خودداری کرد و افزود: پاسخ دادن به این سوال دشوار است.
ترامپ در توئیتر خود نوشته بود: همینک با دوست خود محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی که با رئیس جمهوری روسیه صحبت کرده است، گفتگو کردم.
وی افزود: من انتظار دارم و امیدوارم که آنها تولید نفت خود را حدوداً تا سطح ۱۰ میلیون بشکه در روز و احتمالاً بیشتر کاهش می‌دهند.
بر اساس اطلاعات پایگاه اینترنتی کاخ کرملین، رئیس جمهوری روسیه در اوایل ماه فوریه با ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی گفتگوی تلفنی کرده و با ولیعهد وی هیچ مذاکره‌ای نداشته است.
آمریکا تلاش می‌کند تا شرکت‌های نفت این کشور که نفت شیل تولید می‌کنند و با سقوط بهای نفت در بازار جهانی امکان ادامه فعالیت و تولید نفت با هزینه بالا را ازدست داده‌اند دوباره شروع بکار کنند.
مقام‌های آمریکایی از سوی دیگر تلاش می‌کنند روسیه و عربستان سعودی را برای کاهش تولید نفت به منظور افزایش بهای طلای سیاه متقاعد کنند.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵