کد مطلب : 17989
اردوغان از قلیچداراوغلو شکایت کرد
شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۸
رئیس‌جمهور ترکیه و خویشاوندان وی از کمال قلیچداراوغلو شکایت کرده‌اند و خواستار پرداخت 1.5 میلیون لیر ترکیه(382 هزار دلار) غرامت نقدی به دلیل اتهامات اخیر از او علیه خانواده اردوغان شدند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، پرونده شکایت به دادگاهی در استانبول از سوی وکیل خانواده رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه ارجاع داده شده است.
وکیل اردوغان از قلیچداراوغلو به اتهام توهین، بیان اتهامات غیرواقعی و خصومت شخصی علیه خانواده اردوغان به دادگاه شکایت کرده و خواستار پرداخت 1.5 میلیون لیر ترکیه غرامت نقدی از سوی قلیچداراوغلو شده است.
چندی پیش قلیچداراوغلو اعلام کرده بود که خویشاوندان نزدیک رئیس‌جمهور ترکیه از جمله فرزندان و برادر وی میلیون‌ها دلار به شرکتی در یکی از جزایز شناخته شده به عنوان پناهگاه‌های ایمن مالیاتی منتقل کرده‌اند.
رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در اظهاراتی در واکنش به اتهامات قلیچداراوغلو گفت که حزب مردم جمهوری‌خواه متعلق به او به یک حزب وطن‌فروش تبدیل شده است.
وی گفت که کمال قلیچداراوغلو به عنوان یک رهبر فاقد اعتبار و کاملا سردرگم مشاهده می‌شود.
احمد اوزل، وکیل رئیس‌جمهور ترکیه نیز اعلام کرد که اسناد منتشر شده توسط کمال قلیچداراوغلو جعلی بوده و این اتهامات دروغ است. وی از قلیچداراوغلو خواست که بلافاصله این اسناد را به دفتر دادستانی تحویل دهد
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵