کد مطلب : 19455
وزیر ارشاد با نائب رئیس مجلس جمهوری آذربایجان دیدار کرد
پنجشنبه ۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۲
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در ادامه دیدار های خود با مقامات جمهوری آذربایجان، روز پنجشنبه با « ضیافت عسگر اف » نائب رئیس مجلس ملی این کشور دیدار کرد.
به گزارش ایرنا، در این دیدار که اعضای گروه دوستی ایران و جمهوری آذربایجان مجلس ملی نیز حضور داشتند، سید عباس صالحی گفت: برگزاری هفته های فرهنگی میان دو کشور نقطه عطفی در گسترش و تحکیم ارتباطات دیرینه است.
وی افزود: روابط دو ملت ایران و جمهوری آذربایجان مربوط به امروز و دیروز نیست و در طول هز اران سال مردم دو کشور در غم و شادی هم شریک بودند .
صالحی با اشاره به اشتراکات تاریخی و فرهنگی میان دو کشور بر ضرورت توسعه روابط سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی تاکید کرد.
نائب رئیس مجلس ملی جمهوری آذربایجان نیز،در این دیدار گفت: مسئولان و مردم دو کشور رابطه برادرانه بسیار خوبی برقرار است و همکاری های فرهنگی در تعمیق این روابط نقش مهمی را ایفا می کند .
عسگر اف با یادآوری میزبانی سال گذشته جمهوری اسلامی ایران جهت برگزاری روزهای فرهنگی جمهوری آذربایجان گفت : ما نیز افتخار داریم امسال میزبان مقامات فرهنگی و هنرمندان ایران باشیم .
وی افزود: برگزاری هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان همچنین فرصتی مناسب برای بررسی راهکارهای توسعه روابط و همکاری دو کشور است .
وزیر ارشاد و فرهنگ اسلامی که در راس یک هیات بلند پایه ، برای برگزاری هفته فرهنگی ایران در جمهوری آذربایجان به این کشور سفر کرده است ، روز سه شنبه بلافاصله پس از ورود به باکو با الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان دیدار کرد ، صالحی دیروز نیز با وزیر فرهنگ جمهوری آذربایجان « ابوالفضل قارایف » دیدار داشت.
هفته فرهنگی ایران ششم تا دهم تیر ماه در شهرهای باکو و گنجه برگزار می شود.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵