کد مطلب : 21155
اجلاس «روز جهانی حلال» در روسیه برگزار می شود
پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۱
در جلسه کمیته برگزاری «روز جهانی حلال» که قرار است سپتامبر در شهر سامارا در روسیه برگزار شود، سالن ها به منظور برگزاری اجلاس و نمایشگاه و بازار مربوطه تعیین شد
به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از salaamgateway، جلسه کمیته برگزاری «روز جهانی حلال»، بزرگترین رویداد تجارت اسلامی در جهان، در شهر سامارا در کشور روسیه برگزار گردید و مشخص شد که این اجلاس در سه مکان برپا شود.
به گفته برگزار کنندگان اجلاس در سه سالن مختلف شامل سالن اپرا، هتل لوته و تئاتر باله برگزار خواهند شد. میدان کویبیشف نیز محل برگزاری نمایشگاه و بازار محصولات حلال خواهد بود.
لازم به ذکر است از سال 2014 تاکنون این اجلاس در کشورهای مختلف چون هند، سنگاپور، بریتانیا و کره جنوبی برگزار شده است. امسال این اجلاس قرار است برای نخستین بار در روسیه برپا شود و حق برگزاری رویدادهای بزرگ به استان سامارا داده شد. از 3 تا 5 اکتبر این اجلاس سه روزه برپا بوده و نمایندگانی از ده ها کشور منطقه از راه می رسند. هدف این همایش توسعه صنعت حلال و تقویت روابط اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی روسیه با کشورهای خاورمیانه و آسیا  خواهد بود.
در این همایش بیش از 500 شرکت کننده از کشورهای مختلف جهان به همراه نمایندگان بانک‌های بزرگ روسیه همچون بانک توسعه اسلامی حضور خواهند داشت و پتانسیل‌ها و پروژه‌های مهم سرمایه‌گذاری منطقه سامارا نیز به معرض نمایش گذاشته خواهد شد.
این مراسم با همکاری سازمان جهانی توسعه حلال و انجمن بین‌المللی تجارت اسلامی برگزار می‌شود و در حاشیه آن نشست اقتصادی، نمایشگاه عرضه محصولات حلال و کارگاه‌های آموزشی تشکیل خواهد شد.
ویکتور کودییاشوف سرپرست دولت منطقه ای در این باره گفت: برپایی روز جهانی حلال تجارت اسلامی سامارا را با کشورهای خاورمیانه، خلیج فارس و دنیای عرب برقرار خواهد ساخت. به علاوه ما قصد داریم سرمایه گذارانی را نیز از کشورهای اسلامی جذب کنیم.
Share/Save/Bookmark