کد مطلب : 19068
نخست‌وزیر موقت ارمنستان پیشنهاد برگزاری انتخابات پارلمانی جدید را داد
چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۰
نخست‌وزیر موقت ارمنستان پیشنهاد برگزاری انتخابات پارلمانی جدید را داد
کارن کاراپتیان نخست وزیر موقت ارمنستان، امروز (چهارشنبه) پیشنهاد کرد برای پایان دادن به بحران سیاسی انتخابات پارلمانی جدید در این کشور برگزار شود.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، آرمن سرکیسیان، رئیس جمهور ارمنستان نیز گفت که وی مذاکرات با نیروهای سیاسی را برای حل و فصل بحران دو هفته‌ای در کشور آغاز کرده است. این در حالی است که مخالفان به دعوت نیکول پاشینیان، رهبر اپوزیسیون امروز به خیابانها آمده‌اند.
سرکیسیان در بیانیه‌ای گفت: من رایزنی با نمایندگان پارلمانی و غیرپارلمانی را در باره اوضاع کنونی کشور و راههای برون رفت از آن را آغاز کرده‌ام.
گزارش‌ها حاکی از حضور گسترده پلیس در مرکز ایروان همزمان با حضور معترضان است. هزاران معترض پس از لغو مذاکرات میان دولت و مخالفان باشعار" به ما بپیوندید"،  به خیابان‌های ایروان آمده‌اند. 
سرژ سرکیسیان که پیش از این رئیس جمهور ارمنستان بوده و به تازگی به نخست وزیری منصوب شده بود، روز دوشنبه بعد از دو هفته اعتراضات خیابانی علیه خود از این سمت استعفا کرد و کارن کاراپتیان به طور موقت نخست وزیر ارمنستان شد.
اعتراضات از ۱۳ آوریل در ارمنستان و در پی انتصاب سرژ سرکیسیان به عنوان نخست‌وزیر این کشور آغاز شد. مخالفان سرکیسیان وی را متهم کردند که با اصلاحاتی که در قانون اساسی اعمال کرده و به موجب آن نخست وزیر شد، صرفا به دنبال باقی ماندن در قدرت است.
نیکول پاشینیان، رهبر مخالفان دولت ارمنستان که با رهبری اعتراضات اخیر به استعفای سرکیسیان کمک کرد، از حامیانش خواست تا امروز نیز دست به برپایی تجمع بزنند. او اظهار آمادگی کرده تا به عنوان نخست وزیر جدید منصوب شود و در عین حال متعهد شده به این که فشارها را بر نخبگان حاکم در ارمنستان تا زمانی که با تغییر واقعی موافقت کنند حفظ کند.
 
 
Share/Save/Bookmark