کد مطلب : 20958
پوتین از پایان آزمایش‌ موشک قاره پیمای سارمات خبر داد
جمعه ۲۳ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۲
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز پنجشنبه در دیدار با افسران بلندپایه نظامی این کشور از پایان آزمایش‌های موشک بالستیک قاره پیمای سارمات خبر داد.
ولادیمیر پوتین در مراسم اعطای درجه به افسران نظامی گفت: آزمایش موشک بالستیک قاره پیمای سارمات (RS-۲۸) تقریبا به پایان رسیده است. وی یادآور شد ارتش روسیه از چند سال پیش به تسلیحات فوق مدرن مجهز است.
وی افزود: «آخرین مرحله آزمایش‌ها با موفقیت به پایان رسیده است و موشک‌های مافوق صوت کینژال (Kinjal) و سامانه‌های لیزری پرسوت (Peresvet) نیز راه اندازی شده است.»
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، رئیس جمهور روسیه در ادامه گفت: «همچنین سامانه موشکی آوانگارد، سامانه مافوق صوت ما که قادر به پرواز‌های قاره پیما است، نیرو‌های موشکی راهبردی روسیه را به طور جدی تقویت خواهد کرد.»
وی تأکید کرد این تسلیحات مدرن، قدرتمند و با دقت بالا در حال حاضر و در آینده نیرو‌های مسلح روسیه را تعریف می‌کند.
پوتین گفت: «به این دلیل است که آماده سازی کیفی نیرو‌های مسلح و تقویت مطالعات جنگی بسیار ضروری است. ما نیاز به ادغام واقعی سنت‌های نظامی ارتش و شناخت‌های مدرن، فناوری، دانش فنی به منظور کاربرد موثر آن داریم. من روی افسران و نظامیان ارشد که برنامه ریزی می‌کنند و کار آموزشی برگزار می‌کنند حساب می‌کنم؛ آن‌ها باید در اجرای وظایف محول شده برای افراد زیردست خود الگو باشند.»
موشک بالستیک قاره پیمای سارمات (RS-۲۸) جایگزین سنگین‌ترین موشک بالستیک جهان «وویوودا RS-۲۰V» (با کد شیطان در ناتو) خواهد شد. پروژه تولید این موشک در سال ۲۰۱۱ آغاز شد. این موشک قرار است در سال ۲۰۲۰ در اختیار ارتش روسیه قرار گیرد.
Share/Save/Bookmark