کد مطلب : 18618
وزیر دفاع کشورمان با رئیس جمهوری آذربایجان دیدار کرد
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۵
وزیر دفاع کشورمان با رئیس جمهوری آذربایجان دیدار کرد
به گزارش ایرنا سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کشورمان که برای یک سفر دو روزه امروز صبح وارد باکو شده است ، پیش از ظهرامروز -چهارشنبه- با الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان دیدار و گفت و گو کرد.
 
به گزارش خبرنگار ایرنا ،رئیس جمهوری آذربایجان در این دیدار گفت : روابط دوستانه و برادرانه بین کشورآذربایجان و ایران در زمینه های مختلف، از جمله صنایع نظامی و فنی، به طور موفقیت آمیز توسعه یافته است.
علی اف تصریح کرد که دیدار وزیر دفاع و نیروهای مسلح ایران، از آذربایجان، فرصت خوبی برای بحث در مورد وضعیت فعلی روابط بین دو کشور در حوزه های نظامی و نظامی و فنی و چشم انداز همکاری های بیشتر خواهد بود.
وی با ابراز خرسندی از سفر اخیر خود به تهران و دیدار با رهبر انقلاب و رئیس جمهوری کشورمان ، اظهار داشت : طی سال های اخیر نزدیک به 10 دیدار با رئیس جمهوری اسلامی ایران داشتم که ببانگر سطح بالای روابط بین دو کشور است .
سرتیپ امیر خاتمی، وزیر دفاع و نیروهای مسلح کشورمان نیز در این دیدار با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری گفت : رهبر جمهوری اسلامی ایران برتوسعه روابط با کشورهای همسایه و برقراری روابط دوستانه و برادرانه با کشور آذربایجان تاکید دارند.
وی افزود: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر توسعه روابط با کشورهای همسایه، به ویژه آذربایجان دارد.
طرفین در این دیدار درباره همکاری های دو جانبه در امور دفاعی و نظامی و همچنین مسائل منطقه ای گفت و گو و تبادل نظر کردند.
سرتیپ امیر حاتمی که به دعوت ذاکر حسن اف ، وزیر دفاع جمهوری آذربایجان در راس یک هیات نظامی ،به این کشور سفر کرده است ، طی دو روز اقامت در باکو ،با نخست وزیر و وزیران دفاع و صنایع دفاع جمهوری آذربایجان ملاقات خواهد کرد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کشورمان هنگام ورود ، به باکو در فرودگاه حیدر علی اف این شهر مورد استقبال حجت الاسلام و المسلمین سید علی اکبر اجاق نژاد ، نماینده ولی فقیه در جمهوری آذربایجان و جواد جهانگیرزاده سفیر ایران در باکو و هیات عالی رتبه نظامی جمهوری آذربایجان به سرپرستی فواد محمداف معاون وزیر دفاع آذربایجان قرار گرفت .
انتظار می رود ، مقامات دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان در جریان این سفر به تفاهم ها و توافق هایی در زمینه همکاری های دفاعی و نظامی و همکاری در زمینه تولید مشترک صنایع دفاعی برسند.
 
 
Share/Save/Bookmark