کد مطلب : 23216
لاوروف از گشت زنی مشترک روسیه- ترکیه در ادلب سوریه استقبال کرد
چهارشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۵
لاوروف از گشت زنی مشترک روسیه- ترکیه در ادلب سوریه استقبال کرد
وزیر خارجه روسیه روز سه شنبه از پیشرفت حاصله در عملیاتهای گشت زنی روسیه- ترکیه در استان ادلب سوریه استقبال کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی صباح، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه روز سه شنبه در نشستی با حضور دانشجویان و اساتید انستیتوی دولتی روابط بین الملل مسکو از پیشرفت حاصله در عملیات گشت زنی نیروهای روسیه و ترکیه در استان ادلب سوریه استقبال کرد.
وی در اینباره گفت که هر مأموریتی چندین کیلومتر به طول مسیر گشت زنی افزوده است، و به تازگی اعضای ارتش روسیه و ترکیه توانستند کل مسیر بزرگراه «M۴» در استان ادلب سوریه را بازرسی کنند.
به گفته لاوروف، عملیاتهای گشت زنی به ضرورت محروم کردن تروریستها از هرگونه فضا و آزادی اقدام در منطقه ادلب مربوط می شود.
وزیر خارجه روسیه معتقد است که بهره برداری کامل از بزرگراه M۴ جهت حمل و نقل محموله های بشردوستانه و همچنین ارتش سوریه و پلیس نظامی روسیه باید تضمین شود.
گفتنی است که بزرگراه مزبور که به جاده حلب- حسکه نیز معروف است، در فاصله ۳۰ کیلومتری از مرز جنوبی ترکیه قرار گرفته است.
وزیر خارجه روسیه در ادامه افزود: «گشت زنی در این مسیر با سرعت انجام نمی شود، چون افراط گرایان در حال مقاومت هستند. اما هربار این گشت زنی چندین کیلومتر [به مسیر گشت زنی] می افزاید و اخیراً [گشت زنی] در کل طول این مسیر انجام شد».
گفتنی است که از ماه مارس جاری، مسکو و آنکارا بر سر پروتکلی به توافق رسیدند که دو طرف را به «توقف تمام اقدامهای نظامی در امتداد خط تماس در منطقه کاهش تنش ادلب» ترغیب می کند.
این پروتکل بیان می کند که گشت زنی های ترکیه- روسیه از روز ۱۵ مارس و در امتداد بزرگراه M۴ از منطقه مسکونی «ترومبا» - در دو کیلومتری غرب سراقب- به سمت منطقه مسکونی عین الهور انجام می شود.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵