کد مطلب : 19446
درخواست روسیه برای تحقیق درباره حمایت تسلیحاتی از داعش در افغانستان
چهارشنبه ۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۲
درخواست روسیه برای تحقیق درباره حمایت تسلیحاتی از داعش در افغانستان
روسیه خواهان تحقیقات فوری درباره گزارش‌ها مبنی بر حمایت‌های تسلیحاتی از تروریست‌های داعش در افغانستان شد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در در سازمان ملل گفت، روسیه تاکید دارد که تحقیقاتی فوری در خصوص گزارش‌ها مبنی بر رساندن سلاح به تروریست‌های داعش در افغانستان صورت بگیرد.
نبنزیا خاطر نشان کرد: ما هیچ توضیحات روشنی در مورد گزارش‌های مربوط به تحویل سلاح توسط بالگردهای ناشناس به شبه نظامیان داعش در افغانستانی که کاملا تحت کنترل شرکای ما است، نشنیده‌ایم. وی افزود که این موضوع عامدانه مسکوت گذاشته می‌شود.
او تاکید کرد: با توجه به این مساله، درخواست ما برای تحقیقات فوری درباره این وضعیت و کنار گذاشتن یک چنین کارهای پشت صحنه‌ای همچنان پابرجا است. ما خواهان یک گزارش کاملا متناسب هستیم نه این که صرفا یک پاسخ رسمی دریافت کنیم.
این دیپلمات روسی اضافه کرد که یکی از منابع حمایت از این شبه نظامیان "کمک‌های نظامی به خود افغانستان از جانب تعدادی از شرکا است که بدون کنترل مناسب ارائه داده شده و اغلب مورد اختلاس قرار می‌گیرند.
وی افزود: من همچنین می‌خواهم یادآور شوم که کارشناسان نظامی غربی نیز به این واقعیت اشاره کرده‌اند.
او خاطر نشان کرد: به طور کلی باید تلاش‌های قاطع‌تری از جانب مقام‌های افغان و نیروهای خارجی مستقر شده در این کشور صورت بگیرد تا مناطق شمالی افغانستان از وجود عناصر تروریست پاکسازی شوند
 
 
Share/Save/Bookmark