کد مطلب : 20156
اروپا: آمریکا و روسیه پیمان INF را حفظ کنند
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۷
اروپا: آمریکا و روسیه پیمان INF را حفظ کنند
سخنگوی اتحادیه اروپا اعلام کرد: آمریکا و روسیه پیمان INF را حفظ کنند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه اتحادیه اروپا، «مایا کوتسیانچیچ» (Maja Kocijancic) سخنگوی اتحادیه اروپا امروز دوشنبه اعلام کرد که کمیسیون اروپا از آمریکا و روسیه می خواهد تا پیمان منع موشک‌ های هسته‌ ای میان برد موسوم به «INF» را حفظ کنند.
سخنگوی اتحادیه اروپا در ادامه از هر دو کشور خواست تا به مذاکرات در این خصوص ادامه دهند؛ چرا که این پیمان آن را برای امنیت اروپا حیاتی می داند.
اقدام آمریکا برای خروج از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد با واکنش منفی کشورهای زیادی از جمله روسیه، آلمان، ژاپن، چین و ... مواجه شده است.
در همین رابطه صبح امروز «هوآ چانینگ» سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانس خبری هفتگی خود از اقدام «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در خروج از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد انتقاد کرد و گفت: این پیمان یک توافق مهم برای کنترل سلاح بود که در دوران جنگ سرد میان آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی حاصل شد. این پیمان نقش مهمی در باثبات کردن روابط بین الملل، رسیدن به توازن و ثبات جهانی داشته است. امروز روز خیلی مهمی است. این اقدام آمریکا تاثیرات منفی چند جانبه خواهد داشت.
«هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان نیز در واکنش به اظهارات رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر احتمال خروج از  پیمان منع موشک‌های هسته ای میان بُرد گفت: اصلا نمی توانم مفهوم اظهارات ترامپ را درک کنم.
 
 
Share/Save/Bookmark