کد مطلب : 23027
نخست وزیر ارمنستان: جایگزینی جز مذاکرات صلح با آذربایجان وجود ندارد
شنبه ۲۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۹
نخست وزیر ارمنستان: جایگزینی جز مذاکرات صلح با آذربایجان وجود ندارد
نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان تأکید کرد که مناقشه مرزی با جمهوری آذربایجان راه حل نظامی نداشته و هیچ جایگزینی برای مذاکرات صلح با مقامات باکو وجود ندارد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "نیکول پاشینیان" نخست وزیر ارمنستان در رابطه با درگیری‌های مرزی با جمهوری آذربایجان، تأکید کرد که هیچ جایگزینی برای مذاکرات صلح آمیز با مقامات باکو برای حل و فصل مناقشه بوجود آمده، وجود ندارد.
پاشینیان روز جمعه در نشست شورای بین دولتی کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اورآسیا که در مینسک، پایتخت بلاروس برگزار شد، با اشاره به اینکه نیروهای مسلح ارمنستان نمی‌توانستند به اقدامات تحریک آمیز طرف آذربایجانی پاسخ ندهند، افزود: «البته مسلماً هیچ راه حل نظامی برای مناقشه مرزی با آذربایجان وجود نداشته و جایگزینی برای مذاکرات صلح وجود ندارد که پاسخگوی منافع همه مردم منطقه ما خواهد بود.«
نخست وزیر ارمنستان تاکید کرد که سیاست تهاجمی باکو با هدف تشدید وخامت اوضاع در منطقه، راه به جایی نداشته و به هدف نخواهد رسید.
پاشینیان، در عین حال، یادآور شد: «چنین سیاستی قادر نخواهد بود تا ملت ارمنستان را وادار کند تا در حل و فصل مناقشه قره باغ کوهستانی، امتیازات غیرمنطقی و یک جانبه‌ای به آذربایجان بدهد.»
وزارت دفاع ارمنستان نیز روز جمعه اعلام کرد که اوضاع در مرز این جمهوری با آذربایجان در حال حاضر نسبتاً با ثبات است.
در بیانیه منتشره در این باره آمده است: «در حال حاضر، وضعیت در مناطق شمال شرقی مرز ارمنستان و آذربایجان نسبتاً آرام و با ثبات است و اوضاع کاملاً تحت کنترل نیروهای مسلح کشور ما قرار دارد.»
درگیری‌های مسلحانه از 12 جولای (22 تیر ماه) در منطقه مرزی تووز جمهوری آذربایجان با ارمنستان آغاز شد. در جریان این درگیری‌ها ، سه نیروی نظامی آذربایجانی کشته شدند و در ایروان هم از کشته شدن دو افسر ارتش این کشور خبر دادند.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵