کد مطلب : 18717
وزیر امور خارجه آذربایجان: با ترویج اسلام هراسی در غرب باید مقابله کنیم
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۶
وزیر امور خارجه آذربایجان: با ترویج اسلام هراسی در غرب باید مقابله کنیم
وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان، درباره ترویج اسلام هراسی در برخی کشورهای غربی گفت : این پدیده بطور تصنعی مطرح می شود و باید تلاش های مشترک برای مقابله با این پدیده از خود نشان دهیم .
 
به گزارش خبرنگار ایرنا ، المار محمد یاراف روز دوشنبه در نشست خبری مشترک با ناصر بوریتا ، وزیر امور خارجه مراکش که به باکو سفر کرده است ، افزود: در ماه می سال جاری - خرداد سال 1397- اجلاس وزیران امور خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در بنگلادش برگزار می شود و در این اجلاس مسائل مربوط به جهان اسلام بررسی می شود .
محمدیاراف گفت : به نظرم سازمان همکاری اسلامی باید بیشتر به تقویت همگرایی میان کشورهای اسلامی و نیز اجرای قطعنامه های آن و سایر نهادهای بین المللی توجه کند .
وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان ،با اشاره به دیدارش با ناصر بوریتا وزیر امور خارجه مراکش از امضای چند سند همکاری میان دو کشور خبر داد و گفت : توافقنامه های معافیت از مالیات مضاعف و مقابله با فرار از پرداخت مالیات ، همکاری امنیتی و مبارزه با جرم ، تفاهمنامه های همکاری راه آهن دو کشور ، تاسیس آموزشگاه عالی دریانوردی جمهوری آذربایجان و موسسه مطالعاتی دریانوردی مراکش سندهای امضا شده در جریان این دیدار است .
وی افزود: همچنین در جریان سفر وزیر خارجه مراکش نخستین جلسه کمیسیون مشترک بین دولتی دو کشور برگزار و در پایان آن تفاهمنامه مربوط به نتایج این جلسه امضا شد .
وزیر امور خارجه مراکش ناصر بوریتا نیز با اشاره به این که در دیدار با الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان مذاکرات مفید را داشته است ، گفت : برای توسعه روابط اقتصادی و بازرگانی دو کشور ظرفیت های زیادی وجود دارد .
وی ابراز امیدواری کرد ، برگزاری نخستین جلسه کمیسیون مشترک بین دولتی به توسعه روابط اقتصادی دو کشور تحرک بخشد .
وزیران امور خارجه جمهوری آذربایجان و مراکش همچنین بر ضرورت برقراری ارتباط مستقیم میان محافل کاری دو کشور با هدف تقویت روابط اقتصادی تاکید کرده و وجود فرصت های بیشتر برای همکاری در حوزه های انرژی ، کشاورزی، گردشگری ، حمل و نقل را یادآور شدند.
 
 
Share/Save/Bookmark