کد مطلب : 21190
ارائه طرح "دریافت مجوز رسمی کار برای مهاجران خارجی" به پارلمان قرقیزستان
دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۲
ارائه طرح "دریافت مجوز رسمی کار برای مهاجران خارجی" به پارلمان قرقیزستان
یکی از نمایندگان پارلمان قرقیزستان طرحی را ارایه کرده است که بر اساس آن، تمام اتباع خارجی درقلمرو این کشوراز جمله تاجیکان باید برای فعالیت های اقتصادی و تجاری مجوز رسمی کار دریافت کنند.
به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به  نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اسحاق  پیرمات اف معتقد است که این اقدام زمینه  قانونی شدن فعالیت اتباع  ازبکستان و تاجیکستان در قرقیزستان را فراهم  می سازد. 
وی تاکید کرده است که در حال حاضر تعداد زیادی از اتباع ازبکستان و تاجیکستان در بخش کشاورزی قرقیزستان بدون داشتن مجوز کار فعالیت می کنند که  باید این روند  تنظیم  شود.
 از دیدگاه این نماینده پارلمان  قرقیزستان، در صورت تصویب طرح ارایه شده در مجلس نمایندگان این کشور زمینه مبارزه با فساد و رشوه خواری مامورانی که در برابر دریافت مبلغی به  اتباع خارجی مجوز کارمی دهند،  تقویت می شود و از حساب فروش مجوز کار به کارگران ازبک و تاجیک به  بودجه  دولت  نیز در سال 8  میلیون دلار درامد  واریز خواهد شد.
اسحاق پیرمات اف مدعی است که در قلمرو قرقیزستان نزدیک به 100 هزار کارگر مهاجر از کشورهای همسایه از جمله ازبکستان و تاجیکستان فعالیت می کنند که  باید حضور این افراد  در بازار کار قرقیزستان  قانونی شود.
به گفته  مسوولان سازمان های کارگران تاجیکستانی در قرقیزستان،  بیشتر کارگران مهاجر تاجیک  در بخش  تجارت  فعالیت می کنند.
 
 
Share/Save/Bookmark