کد مطلب : 19300
واعظی: باکو و تهران بدنبال صلح و ثبات در منطقه هستند
پنجشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۱
رئیس دفتر رئیس جمهوری، شامگاه یکشنبه هنگام ورود به باکو، گفت: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان بدنبال برقراری صلح و ثبات در منطقه هستند.
محمود واعظی، هنگام ورود به فرودگاه حیدر علی اف باکو ، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، هدف از سفر به جمهوری آذربایجان را رایزنی و تبادل نظر در خصوص مسائل منطقه ای و روابط بین دو کشور عنوان کرد.
وی افزود: در منطقه ای زندگی می کنیم که دارای شرایط خاص است، اخیرا دو انتخابات بسیار مهم در عراق و لبنان برگزار شد، در کشورهای دیگر منطقه برخی ناآرامی ها و بی ثباتی ها وجود دارد که نیازمند این است که دو کشوری که بدنیال صلح و ثبات در منطقه هستند در این زمینه رایزنی تبادل نظر داشته باشند.
واعظی با اشاره به مناسبات نزدیک، ایران و جمهوری آذربایجان ، اظهار داشت : در پنج سال گذشته روسای جمهوری دو کشور 12 بار با یکدیگر دیدار داشتند و حدود 100 دیدار نیز بین مقامات بلند پایه تهران و باکو در این مدت انجام شده و موافقتنامه های مختلفی در جریان این ملاقات ها به امضا رسیده است.
رئیس دفتر رئیس جمهوری در ادامه ،افزود: با توجه به تفاهم ها و توافق های حاصل شده بین دو رئیس جمهوری نیاز است اجرای این اسناد و پروژه هایی که در دست اجرا است بررسی و موانع و مشکلات احتمالی در قالب چنین سفرهایی پیگیری شود .
واعظی خاطر نشان کرد که این سفر فرصت خوبی است که رئیس جمهوری آذربایجان را در جریان سیاست های ایران در رابطه با منطقه قرار بدهیم و همچنین مواضع کشورمان را در رابطه با برجام تشریح کنیم و در خصوص مذاکراتی که دارد انحام می گیرد ، گزارشی ارایه کنیم .
واعظی ،برگزاری دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی بین دو کشور در تهران ، در سه ماه گذشته ، یادآور شد و گفت: این سفر فرصت خوبی است تا روابط ایران و آذربایجان ، یک گام به پیش برود.
رئیس دفتر رئیس جمهوری ،در این سفر دو روزه با رئیس جمهوری، نخست وزیر و وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان دیدار خواهد کرد.
واعظی در فرودگاه باکو مورد استقبال جواد جهانگیرزاده سفیر ایران در جمهوری آذربایجان قرار گرفت .
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵