کد مطلب : 21370
کلیچدار اوغلو: یک دادستان جسور٬ اردوغان را به دادگاه بکشاند
سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۱
کلیچدار اوغلو: یک دادستان جسور٬ اردوغان را به دادگاه بکشاند
رهبر حزب جمهوری خلق خواهان آن شد که رئیس جمهور ترکیه نیز در مورد ارتباط با شبکه فتح‌الله گولن به دادگاه فراخوانده شود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه جمهوریت٬ کمال کلیچدار اوغلو رهبر حزب جمهوری خلق به مناسبت سومین سالگرد کودتای نافرجام٬ پیامی منتشر کرد. در این پیام آمده است: من در به در به دنبال دادستان جسوری هستم که از چیزی نترسد و همه مطلعین را به دادگاه بکشاند. دادستانی که حتی اردوغان را نیز به دادگاه فرا بخواند و بر اساس گفته‌های خود او٬ در مورد کودتا و ارتباط با شبکه گولن٬ از او سوال کند.
وی در ادامه افزود: اردوغان٬ بعد از کودتا در مورد گولنی‌ها گفت: مگر آنها چه خواستند که ما در اختیارشان نگذاشتیم؟ من نیز می‌خواهم یک دادستان جسور٬ همین سوال را از اردوغان بپرسد. از او بپرسد: آنها چه خواستند و شما چه دادید؟
رهبر حزب جمهوری خلق در ادامه پیام خود آورده است: هنوز هم جناح سیاسی شبکه گولن افشا نشده و فقط جناح نظامی و امنیتی و اجرایی آن را افشا کرده‌اند. چرا؟ لازم است همه ابعاد مبهم این پرونده با مردم در میان گذاشته شود. به عنوان مثال در همان سال 2012 میلادی و درست 4 سال قبل از کودتا٬ ارکان دولت به خوبی عادل اوکسوز را می‌شناختند و می‌دانستند که او با وجود آن که نظامی نیست٬ اما در نیروی هوایی ترکیه در ظاهر به عنوان پیشنماز خدمت می‌کند اما در باطن٬ همه از او حساب می‌بردند. چرا دولت در همان مقطع از خود نپرسید: این آدم کیست که در نیروی هوایی تا این اندازه نفوذ دارد؟ در همان مقطع٬ سرویس اطلاعاتی میت٬ به حکومت اطلاع داده که احتمال بروز کودتا توسط شاگردان گولن وجود دارد، اما ستاد کل نیروهای مسلح به شکلی در اختیار شبکه گولن بود که در مورد چند و چون کودتا٬ امکان گردآوری اطلاعات وجود نداشت
 
 
Share/Save/Bookmark