کد مطلب : 18545
گردش تجاری ازبکستان و کره جنوبی به 1.2 میلیارد دلار رسید
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۳
گردش تجاری ازبکستان و کره جنوبی به 1.2 میلیارد دلار رسید
به گزارش ایرنا معاون نخست وزیر ازبکستان گفت : حجم گردش تجاری ازبکستان و کره جنوبی با 35 درصد افزایش به یک میلیارد و دویست میلیون دلار در سال 2017رسیده است .
 
به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری 'پودروبنی ' ازبکستان، سهراب خلمراداف ، در همایش مشترک کسب و کار ازبکستان و کره جنوبی در تاشکند افزود:در حال حاضر نمایندگی بیش از 70 شرکت کره جنوبی در ازبکستان ثبت شده و 440 واحد تولیدی با سرمایه گذاری بیش از پنج میلیارد دلار ، در حوزه های مختلف اقتصادی ازبکستان فعال است .
وی افزود: با وجود اینکه حجم گردش تجاری دوجانبه به 1.2 میلیارد دلار رسیده است ولی دو کشور ظرفیت های زیادی برای افزایش شاخص های اقتصادی دارند .
معاون نخست وزیر ازبکستان با اشاره به ادامه روند همکاری های راهبردی میان ازبکستان و کره جنوبی،گفت:کره جنوبی در واقع یکی از وشرکای اقتصادی کلیدی ازبکستان و از سرمایه گذاران و شرکت کنندگان عمده اجرای برنامه های بزرگ به روز رسانی اقتصاد کشورمان و تولید محصولات قابل رقابت و افزایش صادرات ، به شمار می رود .
در حال حاضر از کره جنوبی عمدتا قطعات خودروهای مختلف ، ماشین آلات و محصولات صنعت شیمی وار د ازبکستان می شود و ازبکستان نیز به این کشور پنبه و محصولات نساجی صادر می کند .
شرکت های اصلی سرمایه گذار در اقتصاد ازبکستان Daewoo ، Samsung و LG به شمار می روند.
ئکوئون ین او سفیر کره جنوبی در از بکستان مدتی پیش اعلام کرد «مون چژه این» ریس جمهوری کره جنوبی در آینده نزدیک به ازبکستان سفر خواهد کرد .
 
 
Share/Save/Bookmark