کد مطلب : 21109
دستور رحمان برای اصلاح قانون مالیات
دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۸
دستور رحمان برای اصلاح قانون مالیات
رییس جمهوری تاجیکستان دستور داد با اصلاح قانون مالیات در این کشور، میزان مالیات دریافتی همچنین تعداد کارمندان نهاد مالیه کاهش یابد.
به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به  نقل از سامانه اسپوتنیک، امامعلی رحمان در دیدار با  کارمندان  وزارت  مالیه،  کمیته دولتی مالیات، خدمات  دولتی گمرک و بانک ملی  تاجیکستان  گفته است که  با  راه اندازی نظام جدید مالیاتی و پرداخت ها، باید میزان مالیات دریافتی و تعداد کارمندان این بخش کاهش یابد. 
وی تاکید کرده است که باید هر چه سریع تر نظم  جدید پرداخت مالیات  با استفاده از فناوری های نوین و نصب کارت خوان ها  راه اندازی  شود و تعداد  کارمندان این بخش که به رشوه خواری اقدام می کنند، کاهش  یابد. 
به گفته  رییس جمهوری تاجیکستان، نصرت الله  دولت زاده   رییس کمیته  دولتی  مالیات این  کشور همواره موضوع  ضرورت افزایش تعداد کارمندان این نهاد را مطرح  می کند.
وی  برای  توجیه  این درخواست  مدعی است که  طی بیست  سال  اخیر میزان بودجه  حکومت این کشور از 400 میلیون سامانی به 24  میلیارد سامانی رسیده  و برای  جمع آوری مالیات  باید  تعداد کارمندان این  بخش افزایش یابد. اما  حکومت تاجیکستان  باید با  تهیه  طرح  قانون  جدید  مالیات  زمینه کاهش  میزان مالیات  دریافتی  و تعداد کارمندان  این  بخش را  فراهم  سازد.     
امامعلی  رحمان از شکل گیری فرهنگ  تلاش برای ورود به  ساختارهای  مالیات و گمرک در میان جوانان  به  شدت  انتقاد  کرده  و گفته  است داوطلبان استخدام زمانی که نمی توانند کار مورد نیاز را پیدا  کنند، در نهادهای مالیات و گمرک صف  می ایستند. 
 
 
Share/Save/Bookmark