کد مطلب : 18509
ایرانیان مقیم ترکیه آغاز دهه چهارم عمر پربرکت انقلاب اسلامی را گرامی داشتند
شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۷
ایرانیان مقیم شهر آنکارا پایتخت کشور ترکیه روز شنبه با برگزاری مراسم جشن دهه فجر، آغاز دهه چهارم عمر پربرکت انقلاب شکوهمند اسلامی را گرامی داشتند.
ایرانیان مقیم ترکیه آغاز دهه چهارم عمر پربرکت انقلاب اسلامی را گرامی داشتند
به گزارش روز شنبه ایرنا، در این مراسم که با حضور ایرانیان مقیم و کارکنان سفارت و دوایر ایرانی فعال در کشور ترکیه در هتل آلدینو آنکارا برگزار شد، شرکت کنندگان سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی داشتند و پس از نواخته شدن سرود جمهوری اسلامی، پرچم سه رنگ کشورمان را نیز به اهتزاز درآوردند.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه در این مراسم، قرار گرفتن انقلاب اسلامی ایران در آستانه 40 سالگی را نشانه رسیدن عمر بابرکت آن به دوران پختگی دانست و گفت: انقلاب اسلامی ایران در سال های گذشته با وجود تحریم، جنگ تحمیلی و فشارهای مختلف و به رغم فراز و نشیب زیاد، از آزمون های سخت سرفراز بیرون آمده است.
محمدابراهیم طاهریان فرد بیان کرد: نظام ما پیچ های خطرناکی را طی کرده و موفق شده است که به حیات خود به رغم همه فشارها و سختی ها ادامه دارد و بخشی از دستاوردهای آن نیز در حوزه سیاست خارجی بوده و در اثر تلاش کارگزاران نظام در خارج از کشور حاصل شده است.
وی حفظ استقلال و در انزوا نبودن در مسائل مهم منطقه ای و بین المللی را از دستاوردهای خارجی انقلاب اسلامی ایران برشمرد و افزود: مدل حکومت داری ایران به رغم فشارها، به مرور پخته شده و به مرحله بلوغ رسیده و کارنامه موفقی داشته است.
وی با تشریح موفقیت های کشور در زمینه های مختلف و توسعه و افزایش صادرات ایران به ترکیه و نیز تعامل مثبت با مراجعان در نمایندگی ها و کنسولگری های فعال در ترکیه را موفقیتی بزرگ برای کشور دانست و اظهار کرد: در کنار این امر تعاملات با کشور میزبان نیز مثبت و روند مناسبات رو به جلو است.
طاهریان فرد شاخص های توسعه روابط را با کشور ترکیه مطلوب خواند و گفت: هم اکنون روابط خوبی بین ایران و ترکیه برقرار است و دو کشور در سال گذشته میلادی حدود 12 میلیارد مبادلات تجاری داشته اند.
وی همچنین بیان کرد: روابط دو جانبه ایران و ترکیه برای کشور ما بسیار مهم است و این روابط و تعاملات مثبت در موضوعات مهم منطقه ای نیز با هماهنگی مطلوب ادامه دارد و تاثیرات مثبت منطقه ای و بین المللی آن نمایان شده است.
به گزارش ایرنا، در این آیین که با حضور پرشور ایرانیان برگزار شد، برنامه موسیقی توسط گروه موسیقی ایرانی نجوا به اجرا در آمد و حاضران در فضایی مفرح، سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را گرامی داشتند.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵