کد مطلب : 21569
نخستین واکنش سخنگوی پوتین به اعتراضات مسکو
چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۰
نخستین واکنش سخنگوی پوتین به اعتراضات مسکو
سخنگوی کاخ کرملین روسیه برای نخستین بار به اعتراضات در پایتخت این کشور واکنش نشان داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «دیمتیری پسکوف»، سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه در نخستین واکنش به اعتراضات اخیر  در مسکو اعلام کرد که کشورش با بحران سیاسی جدی روبرو نیست.
واکنش سخنگوی کاخ کرملین چند روز پس از برگزاری تظاهرات خیابانی در مسکو در اعتراض به محدود شدن نامزدهای انتخاباتی در انتخابات شورای شهر صورت می‌گیرد.
در این ارتباط سخنگوی کاخ کرملین افزوده است که اقدامات پلیس و نیروهای امنیتی روسیه طی چند روز گذشته در مقابله با معترضان بطور کامل قانونی و مبتنی بر اختیارات تعیین شده بوده است، هرچند همزمان پرونده چند نیروی پلیس به دلیل برخی اقدامات فراتر از قانون در حال بررسی و تحقیق است.
در سه هفته گذشته هر شنبه در پایتخت روسیه تجمع هایی در اعتراض به حذف شماری از نامزدهای مخالفان دولت در انتخابات شورای شهر برگزار شده است که دو مورد آخری بدون مجوز شکل گرفت.
گفته شده ماموران امنیتی شامل پلیس مسکو و گارد ملی روسیه در شنبه گذشته ۶۸۵ نفر را در خیابان های مسکو پایتخت روسیه به جرم شرکت در تجمعات غیرقانونی دستگیر کردند.
اگرچه وزارت خارجه روسیه پیش از این دولت‎‌های غربی را به دخالت در اعتراضات متهم کرده بود، اما این نخستین واکنش کاخ ریاست جمهوری روسیه به اعتراضات اخیر در این کشور است.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵