کد مطلب : 23549
مخالفان نتیجه انتخابات پارلمانی در گرجستان را به رسمیت نمی‌شناسند
دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۳
مخالفان نتیجه انتخابات پارلمانی در گرجستان را به رسمیت نمی‌شناسند
نمایندگان احزاب مخالف و طرفداران آنها روز یکشنبه در اعتراض به نتایج انتخابات پارلمانی، در مقابل پارلمان تجمع کرده و وعده دادند تا برگزاری انتخابات جدید به اعتراض خود ادامه خواهند داد.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، بر اساس اطلاعات منتشره از سوی کمیته مرکزی انتخابات گرجستان و بعد از شمارش بیش از 98 درصد آراء ریخته شده به صندوق‌ها، حزب حاکم «رویای گرجستان» توانست 48.05 درصد آراء را به دست آورد. طبق این اطلاعات، حزب مخالف «قدرت در وحدت» با کسب 27.07 درصد آراء، در جایگاه دوم قرار گرفت.
پارلمان گرجستان به صورت چند حزبی اداره شده: هفت حزب و دو بلوک سیاسی که از سد بیش از 1 درصد آراء عبور کرده باشند، وارد مجلس قانونگذاری این کشور می شوند.
نماینده مجمع پارلمانی سازمان امنیت و همکاری اروپا یادآور شده است که انتخابات پارلمانی روز شنبه در گرجستان بسیار رقابتی بود، بطور کلی هنجارهای اساسی رعایت شده، البته تخلفاتی هم صورت گرفت.
مخالفان در تفلیس، روز یکشنبه در مقابل ساختمان پارلمان و در اعتراض به نتایج رای گیری روز شنبه تجمع کردند. چندین هزار نفر، از جمله نماینده احزاب مخالف، طرفداران آنها و فعالان اجتماعی در این تظاهرات اعتراضی شرکت کرده بودند.
حزب «جنبش وحدت ملی» اعلام کرده است که مخالفان در گرجستان قصد دارند همه روزه به تجمع اعتراض آمیز خود تا برگزاری یک انتخابات زودهنگام پارلمانی جدید ادامه دهند. چندین ساعت است که ادامه دارد.
مخالفان در گرجستان نمی‌خواهند نتایج انتخابات پارلمانی را که بر اساس آن حزب حاکم «رویای گرجستان» به پیروزی رسیده را به رسمیت بشناسد.
 
 
Share/Save/Bookmark