کد مطلب : 17249
آموزش نظامیان گرجستانی پیش از اعزام به "افغانستان" توسط آمریکا
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۱
به گزارش استارز اند استرایپس در تاریخ26مردادماه96، تفنگداران دریایی آمریکا پیش از اعزام نظامیان گرجستانی به افغانستان به آن‌ها آموزش‌های مختلفی از جمله خنثی‌سازی بمب‌های دست‌ساز، خروج تلفات از مناطق درگیری و همچنین جنگ شهری ارائه می‌دهند.
یک جوخه تفنگداران دریایی آمریکا که از واحدهای فعال و ذخیره تشکیل شده است در حال آموزش گردان پیاده 31‌ ارتش گرجستان است تا برای اعزام به پایگاه هوایی «بگرام»، بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در افغانستان آماده شوند.
این دوره آموزشی 15 روزه که در 22 آگوست پایان می‌یابد، آخرین مرحله‌ای است تا از آمادگی نیروهای گرجستانی برای پیوستن به نیروهای ائتلاف در «ماموریت آزادی عمل» اطمینان حاصل شود.
هدف این دوره آموزشی این است تا نظامیان گرجستانی آمادگی لازم را برای موانع و مشکلاتی که ممکن است با آن در افغانستان روبرو شوند، کسب کنند.
در این دوره شرایط مختلفی از جمله خنثی‌سازی بمب‌های دست‌ساز، خروج تلفات از مناطق درگیری و همچنین جنگ شهری آموزش داده شده و شبیه‌سازی می‌شود.
فرمانده تفنگداران دریایی آمریکا درباره این تمرینات گفت: تلاش شده این تمرینات تا جایی که ممکن است شرایط جنگی در افغانستان را شبیه‌سازی کند.
در مرحله پایانی دوره، این نیروها چالش‌های دائمی و حمله از جانب نیروهایی که نقش طالبان را ایفا می‌کنند را نیز تجربه خواهند کرد.
فرمانده این دوره آموزشی گفت: در این مدت استرس بسیار زیادی را به آن‌ها وارد می‌کنیم؛ زیرا می‌خواهیم نیروها برای هر شرایطی در افغانستان آماده باشند.
این در حالی است که چندی پیش در نتیجه حمله به پایگاه هوایی بگرام در افغانستان، یک افسر 26 ساله این کشور کشته و سه نظامی دیگر نیز که در چارچوب ماموریت «حمایت قاطع» در مقر ناتو فعالیت می‌کردند نیز زخمی شدند.
پایگاه هوایی بگرام مهمترین و بزرگ‌ترین پایگاه نیروهای آمریکایی در افغانستان است و در شهر بگرام در هشتاد کیلومتری کابل در شمال افغانستان واقع شده است.
گرجستان از سال 2009 نیروهای نظامی خود را تحت فرماندهی ناتو به افغانستان اعزام کرده و تاکنون 32 نظامی این کشور در افغانستان کشته شده‌اند.
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark