کد مطلب : 23279
سهم تاجیکستان از کمک 4 میلیون یورویی اتحادیه اروپا برای رشد گردشگری
دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۸
سهم تاجیکستان از کمک 4 میلیون یورویی اتحادیه اروپا برای رشد گردشگری
اتحادیه اروپا برای رشد بخش گردشگری سه کشور ازبکستان، تاجیکستان و قرقیزستان کمک چهار میلیون یورویی اختصاص داد که دوشنبه نیز از این یاری مالی بهره مند خواهد شد.
به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از سامانه دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در دوشنبه، از این مبلغ دو میلیون و 68 هزار دلار برای تامین منابع انرژی مورد نیاز شرکت‌های خصوصی خدمات گردشگری و یک میلیون و 32 هزار دلار نیز برای تقویت تاسیسات خدمات به جهانگردان در طرح گردشگری در مسیر جاده ابریشم هزینه خواهد شد.
قرار است این کمک مالی تا سال 2023 برای رشد گردشگری در این سه کشور آسیای مرکزی مورد استفاده قرار داده شود.
در گزارش دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در دوشنبه تاکید شده است: شرکت‌های خصوصی خدمات گرشگری تاجیکستان این کمک مالی  را برای رشد تجارت، فعالیت کارگاه‌های کوچک تولید صنایع دستی، کاهش وابستگی به استفاده از زغال سنگ به منظور گرم کردن هتل‌ها، مهمان پذیرها و مکان‌های استقرار گردشگران خارجی بر اساس طرح‌های ارائه شده هزینه خواهند کرد.
در این گزارش آمده است که طی سال‌های 2017 تا 2019 ورود گردشگران خارجی به ازبکستان، تاجیکستان و قرقیزستان دو برابر افزایش یافته است که ضروت توسعه و بهبود زیرساخت‌های خدماتی شرکت‌های فعال در این بخش را مطرح می‌کند.
 
 
Share/Save/Bookmark