کد مطلب : 18699
وابسته بازرگانی سفارت ایران در عشق آباد: صادرات ایران به ترکمنستان در 11 ماه امسال به400 میلیون دلار رسید
يکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۴
وابسته بازرگانی سفارت ایران در عشق آباد: صادرات ایران به ترکمنستان در 11 ماه امسال به400 میلیون دلار رسید
وابسته بازرگانی سفارت ایران در عشق آباد گفت: میزان صادرات ایران در 11 ماه سال 96 به بیش از 400 میلیون دلار رسیده است .
 
به گزارش ایرنا ،«رحمت‌الله خرمالی» روز شنبه در مراسم اختتامیه چهاردهمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در عشق‌آباد ، افزود: میزان مبادلات بازرگانی بین ترکمنستان و جمهوری اسلامی ایران در سال گذشته میلادی (2017) بیش از یک میلیارد دلار بود.
وی ضمن قدردانی از مقامات ترکمنستان برای سازماندهی و برگزاری موفقیت آمیز نمایشگاه و همایش تجاری ایران در عشق آباد ، افزود: در این نمایشگاه بیش از 60 شرکت ایرانی توانمندی تولیدی، صنعتی و آخرین دستآوردهای فنی و مهندسی خود را به نمایش گذاشتند که مورد استقبال گرم طرف ترکمنستانی قرار گرفت.
«باباگلیچ گلیج‌اف» رئیس اتاق صنایع و بازرگانی ترکمنستان، «غلام‌عباس ارباب خالص» رییس جدید نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشورمان، «رحمت‌الله خرمالی» وابسته بازرگانی و دیپلمات های ارشد سفارت ایران در عشق‌آباد و غرفه داران ایرانی و اقشار مختلف جامعه ترکمنستان در مراسم اختتامیه این نمایشگاه حضور داشتند.
رئیس اتاق بازرگانی و صنایع ترکمنستان نیز در مراسم اختتامیه تاکید کرد که این برنامه‌ها تاثیری مثبت در روند توسعه و گسترش هر چه بیشتر مناسبات بین دو کشور دوست و همسایه خواهد داشت.
در پایان این مراسم لوح تقدیر و گواهینامه نمایشگاه چهاردهمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در عشق‌آباد به کلیه غرفه داران و مشارکت کنندگان حاضر طی مراسمی تقدیم شد.
شرکت کنندگان در نمایشگاه و همایش نیز در پایان طی پیامی خطاب به رئیس جمهور ترکمنستان ، از برگزاری این رویداد اقتصادی قدردانی کردند.
چهاردهمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 10 الی 12 اسفمند 96 در عشق‌آباد پایتخت کشور ترکمنستان برگزار شد و در مراسم افتتاحیه آن «محمد شریعتمداری» وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان نیز حضور داشت
 
 
Share/Save/Bookmark