کد مطلب : 19319
وزارت خارجه روسیه: دیدار پوتین – ترامپ قطعی است/ اعلام آمادگی اتریش برای میزبانی نشست سران امریکا و روسیه
جمعه ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۴
سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز جمعه در مصاحبه با خبرگزاری "تاس" با قطعی دانستن دیدار ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری این کشور و دونالد ترامپ، همتای امریکایی اش گفت، وزارت مطبوعش در حال تدارک مقدمات این دیدار است اما تاکنون زمان و مکان دقیق این دیدار مشخص نشده است.
 امروز "ریانووستی" نیز با انتشار خبری مبنی بر بررسی دیدار احتمالی پوتین و ترامپ از سوی ۲ کشور، گمانه‌زنی درباره امکان تحقق این نشست را افزایش داد.
دولت وین نیز امروز از تمایل خود برای میزبانی از نشست احتمالی رؤسای جمهور روسیه و آمریکا سخن گفته و قرار است صدراعظم اتریش این موضوع را هفته آینده در دیدار با سفیر آمریکا در آلمان مطرح کند. 
وال استریت ژورنال هم به نقل از یک مقام اروپایی نوشت: پوتین در سفری که اوایل این ماه به اتریش داشت، از ایده دیدار با ترامپ در وین، در بازه زمانی تابستان امسال استقبال کرده است.
 حتی قرار است سباستین کورتس صدراعظم اتریش در سفری که هفته آینده به آلمان خواهد داشت، ایده میزبانی از نشست رؤسای جمهور روسیه و آمریکا را با سفیر آمریکا در برلین مطرح کند.
پوتین و ترامپ در مکالمه تلفنی که تاریخ آن به ۲۰ ماه میلادی گذشته (مارس) بازمی‌گردد درباره ارائه دستورالعمل‌هایی در راستای زمینه‌چینی برای دیدار با یکدیگر، به توافق رسیدند.

منبع: خبرگزاری مهر
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵