کد مطلب : 19409
اردوغان: اسناد جدیدی از عضو ارشد فتو افشا شده است
شنبه ۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۸
اردوغان: اسناد جدیدی از عضو ارشد فتو افشا شده است
رئیس‌جمهوری ترکیه گفت، اطلاعات جدیدی درباره "توطئه‌گر ارشد" متهم به دست داشتن در کودتای نافرجام ۲۰۱۶ در کشور افشا شده‌ است.
به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه حریت، رجب طیب اردوغان در مصاحبه‌ای با چند شبکه خبری ترکیه اعلام کرد که اسناد جدیدی مرتبط با "کمال باتماز" در روزهای آتی منتشر خواهد شد.
باتماز نفر دوم در سازمان فتو محسوب می‌شود؛ سازمانی که متهم است کودتای نافرجام ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۶ را علیه دولت اردوغان به راه انداخت و باعث کشته شدن ۲۵۰ تن و زخمی شدن ۲۲۰۰ تن دیگر شد.
اردوغان در ادامه مصاحبه خود گفت: با این اسناد مشخص است که آنها مورد حمایت چه کسانی هستند.
وی همچنین حزب اصلی اپوزیسیون موسوم به مردم جمهوری‌خواه و کاندیدای ریاست جمهوری آن "محرم اینجه" را به خاطر "عدم حضور در نبرد علیه تروریسم و آنهایی که دست به کودتا زده بودند" مورد انتقاد قرار داد.
رئیس‌جمهوری ترکیه درباره چالش‌هایی که مردم کرد تا پیش از به روی کارآمدن حزب حاکم عدالت و توسعه با آن روبرو بودند نیز سخن گفته و اعلام کرد، دولت کنونی استانداردهای زندگی آنها را بالا برده است.
اردوغان درباره گشت‌های کنترلی کنونی ارتش ترکیه در منبج واقع در شمال سوریه نیز سخن گفت و ادامه داد: نقشه راه در این منطقه مشخص شده است که یک نقشه راه ۹۰ روزه است. براساس آن یگان‌های مدافع خلق و سایر نیروهای کرد سوریه به طور کامل منبج را تخلیه می‌کنند و ساکنان به منطقه بازمی‌گردند
 
 
Share/Save/Bookmark