کد مطلب : 20687
دیدار پادشاه اردن و رئیس جمهور ترکیه درباره تحولات خاورمیانه
يکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۰
دیدار پادشاه اردن و رئیس جمهور ترکیه درباره تحولات خاورمیانه
پادشاه اردن و رئیس جمهوری ترکیه در استانبول با یکدیگر دیدار کردند و در جریان این دیدار دو طرف به بررسی تحولات منطقه پرداختند.
به گزارش ایسنا، در این دیدار عبدالله دوم، پادشاه اردن و رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه به بررسی راه‌های توسعه همکاری دوجانبه به ویژه در زمینه‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری پرداختند.
پادشاه اردن و رئیس جمهوری ترکیه در جریان این دیدار در خصوص روابط مستحکم و راه‌های تقویت و توسعه آن در تمامی زمینه‌ها به بحث و تبادل نظر پرداختند.
به گزارش اسکای نیوز، در این نشست که شماری از مسئولان برجسته دو کشور نیز حضور داشتند، دو طرف بر ادامه هماهنگی و رایزنی میان اردن و ترکیه در خصوص پرونده‌های مهم و مشترک و نیز تحولات خاورمیانه تاکید کردند.
در خصوص پرونده فلسطین، پادشاه اردن بر ضرورت افزایش تلاش‌ها جهت خاتمه بخشیدن به درگیری فلسطینیان و اسرائیلی‌ها با استناد بر راهکار تشکیل دو کشوری و تأسیس کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شرقی تاکید کرد.
اردوغان و عبدالله دوم بر اهمیت ادامه تلاش‌ها جهت حمایت از آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی (آنروا) و تداوم ارائه خدمات امدادرسانی، آموزشی و بهداشتی به آوارگان تاکید کردند.
دو طرف همچنین به بررسی تحولات مربوط به بحران سوریه و تلاش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی در راستای مبارزه با تروریسم پرداختند.
پادشاه اردن بر اهمیت دستیابی به راهکار سیاسی برای بحران سوریه که از وحدت و تمامیت ارضی این کشور حفاظت و بازگشت امن پناهجویان به کشورشان را تضمین کند، تاکید کرد
 
 
Share/Save/Bookmark