کد مطلب : 17807
رسانه ترکیه ای نقش داماد ترامپ در بحران های اخیر خاورمیانه را چشمگیر خواند
جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۲
روزنامه ینی شفق در گزارشی به نقش پر رنگ 'جرد کوشنر' داماد ترامپ در حوادث اخیر منطقه ای اشاره کرد و نوشت: نام او پشت پرده بحران های اخیر خاورمیانه زیر هر سنگی یافت می شود.
به گزارش روز جمعه ایرنا، وبسایت اینترنتی روزنامه ینی شفق در گزارشی با عنوان 'نام او در هر جا' نقش داماد دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا را در حوادث اخیر خاورمیانه بسیار چشمگیر توصیف کرد و نوشت: پس از نشستن ترامپ بر صندلی ریاست جمهوری آمریکا در بیستم ژانویه 2017، حوادث و تحولاتی جدیدی در منطقه خاورمیانه رخ داد و نقش جرد کوشنر داماد و مشاور ارشد ترامپ در پشت پرده این تحولات بیش از هر کس دیگری به چشم آمد.
به نوشته این رسانه، مشاور ارشد ترامپ چندی قبل با سفر به عربستان مذاکراتی با ولیعهد عربستان داشت و در 28 اکتبر 2017 خاک عربستان را ترک و به آمریکا بازگشت که در پی آن روند دستگیری ها و تسویه حساب های داخلی عربستان آغاز شد و همچنین سعد حریری یک سال پس از اعتماد مجلس به کابینه اش، با سفر به عربستان، ضمن اعلام کناره گیری خود از مقام نخست وزیری لبنان گفت: ایران و حزب الله منطقه خاورمیانه را بی ثبات کرده اند و من نگران ترور خودم توسط ایران و حزب الله هستم.
این رسانه افزود: استعفای حریری در عربستان علیه ایران و حزب الله در واقع پناه بردن او به آغوش اسراییل و عربستان است و این فرصت مناسبی از سوی اسراییل برای ضربه زدن به حزب الله تلقی می شود.
به نوشته این رسانه، تحولات داخلی عربستان و استعفای حریری، فرصت مناسبی برای اسراییل تلقی می شود تا با انجام لابی های گسترده از طریق آمریکا، مقدمات حمله به لبنان را فراهم کند.
ینی شفق با اشاره به یهودی بودن داماد ترامپ نوشت: تفکرات کوشنر و روابط صمیمانه و عاطفی او با اسراییل مایه نگرانی کشورهای خاورمیانه است.
ینی شفق نوشت: رد پای کوشنر را در بحران قطر نیز دیده می شود به طوری که بلافاصله پس از امضای قرارداد فروش تجهیزات نظامی به ارزش یکصد میلیارد دلار به عربستان با واسطه گری کوشنر، بحران خلیج فارس و تحریم قطر از سوی چندین کشور عربی به رهبری سعودی ها و حمایت آمریکا آغاز شد.
این رسانه نزدیک به دولت ترکیه افزود: ارتباط کوشنر با سفیر روسیه نیز در ماه های اخیر به شدت در رسانه های خبری آمریکا منعکس شد و حتی وی برای ادای توضیحات به نشست محرمانه کمیته های اطلاعاتی دو مجلس سنا و نمایندگان آمریکا رفت.
به گزارش ایرنا، جرد کوشنر 35 ساله در خانواده‌ای یهودی با ارزش‌های یهودیان اورتودکس به دنیا آمده است.
پدربزرگش اهل بلاروس و بازمانده هولوکاست بود که سال 1949 به آمریکا رفت و مانند برخی دیگر از یهودیانی که از اروپای جنگ زده به سواحل شرقی آمریکا رسیدند.
جرد کوشنر در کالج اورتودکس‌ها تحصیل کرده بود اما در دانشگاه پرآوازه هاروارد در رشته جامعه‌شناسی تحصیل کرد.
برخی‌ها مدعی بودند چون خانواده کوشنر 2.5 میلیون دلار به هاروارد هدیه کرده، جرد در آنجا قبول شده است.
وی در سال 2009 با ایوانیکا دختر ترامپ ازدواج کرد.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵